لینک های دسترسی

Breaking News

آیا شکست داعش در موصل، شکست ایدیولوژی آن گروه نیز است؟


حیدر العبادی، صدراعظم عراق، به شهر موصل رفته تا از پیروزی قوای آن کشور در برابر تندروان داعش، جشن بگیرد

گروه دولت اسلامی یا داعش روز یکشنبه در شهر موصل عراق با شکست قطعی مواجه شد، شهری که سه سال قبل رهبر این گروه تندرو خلافت خود خواندۀ خود را از آنجا اعلام کرده بود.

حدود نه ماه قبل، قوای عراقی به حمایت ائتلاف به رهبری ایالات متحده عملیات تهاجمی خود را بر ضد تندروان داعش در شهر موصل آغاز کرد و بالاخره پس از کشته شدن هزاران نفر به شمول غیر نظامیان، بیجا شدن حدود ۹۰۰ هزار نفر و از بین رفتن عظیم زیر بنای های این شهر، تندروان داعش را با شکست مواجه کرد.

پس از شکست داعش در موصل سرنوشت این گروه تندرو چه خواهد شد؟ خالد مفتون در مورد مصاحبۀ را با علی نوری زاده، رئیس مرکز مطالعات ایران و عرب مستقر در شهر لندن، انجام داده و از او پرسیده است که آیا شکست داعش در شهر موصل به مثابۀ شکست ایدیولوژی این گروه است و یا فقط جغرافیای جنگ تغییر خواهد کرد؟

please wait

No media source currently available

0:00 0:08:33 0:00

  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG