لینک های دسترسی

Breaking News

مسابقات بسکتبال بانوان روی ویلچر به مناسبت هشت مارچ


مسابقات بسکتبال بانوان روی ویلچر به مناسبت هشتم مارچ، روز جهانی همبستگی زنان، از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ میان تیم‌های بسکتبال بانوان ولایت‌های کابل، هرات و بلخ در کابل برگزار شد.

شکرالله زیرک، مسوول هماهنگی بخش ورزش کمیته بین المللی صلیب سرخ به صدای امریکا گفت "این مسابقات به منظور ارج گذاری به زنان و گرامی‌داشت از هشت مارچ، برگزار شده است."

در این تورنمنت یک روزه تیم بسکتبال بانوان روی ویلچر کابل مقام اول را به دست آورد و تیم‌های بانوان هرات و مزار شریف به ترتیب دوم و سوم شدند.

نیلوفر بیات، کاپیتان تیم بسکتبال روی ویلچر کابل به صدای امریکا گفت که آنها با نتیجه ۳۰ بر ۲۴ تیم هرات را شکست دادند و قهرمان شدند. او افزود که "بسیار هیجان زده است" و خوشحال است که برنده این تورنمنت ورزشی شده است.

نیلوفر، بازی بسکتبال روی ویلچر را از اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی شروع کرده است و اکنون علاوه بر اینکه کاپیتان تیم بسکتبال بانوان روی ویلچر کابل است، عضویت تیم ملی تیم بسکتبال بانوان روی ویلچر افغانستان را نیز دارد.

او گفت که اعضای تیم بسکتبال بانوان روی ویلچر کابل هر هفته دوبار در جمنازیوم ورزشی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تمرین می‌کنند.

به گفته خانم نیلوفر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تمام تیم‌های ویلچیر بسکتبال افغانستان را حمایت می‌کند و امکانات ورزشی را برای آنها فراهم می‌سازد. او افزود: "در کشوری که مشکلات زیاد داریم و امکانات کم، از حمایت صلیب سرخ تشکر می‌کنم."

مسوول هماهنگی بخش ورزش کمیته بین المللی صلیب سرخ افغانستان به صدای امریکا گفت که از میان بازیکنان این تیم‌ها، بهترین‌های شان به تیم ملی ویلچیر بسکتبال بانوان افغانستان راه خواهند یافت.

آقای زیرک می‌گوید که تیم ملی ویلچر بسکتبال زنان افغانستان تا کنون در چهار مسابقه بین‌المللی حضور داشته و یک جام قهرمانی از کشور اندونیزیا بدست آورده است.

XS
SM
MD
LG