لینک های دسترسی

Breaking News

ضربۀ آزاد دقیقۀ ۹۵ تیم آلمان را از حذف شدن نجات داد


توپی که با ضربۀ کرووز در آخرین دقایق بازی وارد دروازۀ سویدن شد.
توپی که با ضربۀ کرووز در آخرین دقایق بازی وارد دروازۀ سویدن شد.

تیم ملی فوتبال آلمان، پس از یک رقابت "سرعتی بدون وقفه و حیاتی" برای بقا در جام جهانی روسیه، تیم فوتبال سویدن را ۲-۱ شکست داد.

سرنوشت این رقابت را ضربۀ آزاد دقیقۀ ۹۵ بازی رقم زد، فرصتی که مدافعین لقب قهرمانی جام جهانی از خطای مدافع سویدنی در سمت راست محوطۀ جزای دروازۀ سویدن به دست آوردند.

کرووز، مهاجم آلمانی توپ را با تکتیک به گفتۀ مبصرین فوتبال "حساب شده و قوسی" به سمت دروازۀ سویدن ضربه زد و در نهایت با به ثمر رساندن گول پیروزی درب صعود به دور حذفی این جام را برای تیم آلمان باز نگهداشت.

سویدنی ها با یک برنامۀ از قبل طرح ریزی شده به میدان آمده بودند. از نحوۀ بازی آنان کاملاً مشهود بود که تنها یک امتیاز تساوی این رقابت را نیاز دارند، اما با تجربه از رقابت نخست آلمان با مکسیکو، به ضد حملاتی دیدنی و غافلگیر کنندۀ دست زدند.

مدافعین تیم ملی آلمان، در دقیقۀ ۳۲ بازی، در میانۀ میدان توپ را از دست دادند و اوولا مهاجم سویدنی توپ به دست آمده را با تکتیک دیدنی از بالای دستان نویر، دروازه بان آلمانی وارد دروازه کرد.

اوولا تویوونین، مهاجم سویدنی که از به ثمر رساندن گول در برابر آلمان تجلیل می کند.
اوولا تویوونین، مهاجم سویدنی که از به ثمر رساندن گول در برابر آلمان تجلیل می کند.

مبصرین و کارشناسان رسانه های بین المللی پس از باز شدن دروازۀ آلمان استدلال کردند که مربی و ملی پوشان آلمان هیچکدام "از شکست که در برابر مکسیکو به خاطر گول ناشی از ضد حملۀ که خوردند پند نگرفته و در برابر سویدن هم از همان تکتیک استفاده کردند."

آنچنانیکه انتظار می رفت، تیم آلمان نیمۀ دوم را با سیستم تهاجمی تر آغاز کرد تا کم از کم نتیجه را مساوی ساخته و برای پیروزی وقت بیشتری داشته باشد.

نخستین گول تیم آلمان در دقیقۀ ۴۸ بازی توسط مارکو ریوس وارد دروازۀ سویدن شد، گولی که جان تازه یی به بازیکنان تیم آلمان داد و باوجودیکه جیروم بواتینگ، مدافع آلمانی در دقیقۀ ۸۲ کارت سرخ گرفت و از میدان خارج شد، اما تشنگی آلمانی ها برای پیروزی در برابر سویدن کاهش نیافت.

خط دفاع سویدن در طول ۹۵ دقیقه بازی نه تنها خوب دفاع کرد که دروازه بان سویدن از گول حتمی در دقایق ۳۹ و ۸۷ بازی جلوگیری کرد. خط میانۀ تیم فوتبال سویدن هرگز فرصت های به دست آمده از "ضد حمله" را کم نگرفتند و هر آن باری توانمندی نویر، دروازه بان و کپتان تیم ملی آلمان را به آزمایش گرفتند.

تیم سویدن پس از این شکست با سه امتیاز جایگاه سوم را در گروه F از آن خود کرد و آلمان با سه امتیاز تیم دوم این گروه شد.

هرناندیس، مهاجم تیم مکسیکو که دومین گول تیمش را در برابر کوریای جنوبی به ثمر رساند.
هرناندیس، مهاجم تیم مکسیکو که دومین گول تیمش را در برابر کوریای جنوبی به ثمر رساند.

تیم فوتبال مکسیکو که با آلمان و سویدن هم گروه می باشد پس از شکست ۲-۱ تیم کوریای جنوبی و کسب شش امتیاز، به دور حذفی جام جهانی روسیه راه یافت.

گول های تیم مکسیکو توسط ویلا و هیرناندیس در دقایق ۲۶ (ضربۀ پنالتی) و ۶۶ باز وارد دروازۀ کوریایی ها شد. یگانه گول تیم کوریا را سن از فاصلۀ بیش ۲۵ متر با یک ضربۀ دیدنی در دقیقۀ ۹۳ بازی به ثمر رساند.

اکنون آلمان و سویدن هر دو سه امتیاز دارند و برای راهیابی به دور حذفی باید رقابت سوم شان را برنده شوند. آلمان هفتۀ آینده به مصاف کوریای جنوبی می رود و سویدن هم باید بخت خود را با مکسیکو به آزمایش بگیرد.

در رقابت نخست روز یکشنبه تیم بلجیم با یک پیروزی پر گول ۵-۲ تیم تونس را از راه برداشت و جایگاه خود را در دور حذفی یقینی ساخت.

انگلستان و پانامه، تیم های هم گروه بلجیم و تونس روز یکشنبه (۲۴ جون) به مصاف هم می روند و انتظار زیاد برده می شود که انگلستان نیز بتواند با پیروزی در برابر پانامه به دور حذفی جام جهانی روسیه راه یابد.

ایدین هازارد، مهاجم بلجیمی که چهارمین گول تیمش را در برابر تونس به ثمر رساند.
ایدین هازارد، مهاجم بلجیمی که چهارمین گول تیمش را در برابر تونس به ثمر رساند.

تیم های فوتبال جاپان - سنیگال و پولند - کلمبیا از گروه G هم روز یکشنبه (۲۴ جون) به مصاف هم می روند. جاپان و سنیگال هر دو سه امتیاز دارند و رقابت روز یکشنبه برای صعود این دو تیم به دور حذفی، حیاتی شمرده می شود.

XS
SM
MD
LG