لینک های دسترسی

Breaking News

جاپان به خاطر داشتن کارت زرد کمتر به دور حذفی صعود کرد


تیم جاپان، تنها تیم قارۀ آسیا است که توانست از دور گروهی به حذفی راه یابد.
تیم جاپان، تنها تیم قارۀ آسیا است که توانست از دور گروهی به حذفی راه یابد.

تیم ملی فوتبال جاپان به خاطر "گرفتن کارت زرد کمتر در مسابقات گروهی جام جهانی" در مقایسه با سنیگال، با چهار امتیاز راهی دور حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شد.

جاپانی ها رقابت با پولند را ۱-۰ باختند و با یک برد و یک مساوی با تیم سنیگال امتیاز مشابه کسب کردند. تفاضل گول های این دو تیم نیز مساوی بود اما تفاوت کارت های زرد تیم جاپان را به دور بعدی صعود داد.

شعار همیشگی فیفا "فوتبال جوانمردانه" است و همین اصل فدراسیون جهانی فوتبال به صعود تیم جاپان، به خاطر بازی "اخلاقی تر" آنان، به دور یک بر هشت منجر شد.

رقابت های گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، روز پنجشنبه با دیدار تیم های انگلستان – بلجیم و پانامه – تونس به پایان رسید و تیم های صعود کرده به دور بعدی، سر از روز شنبه ۳۰ جون به مصاف هم می روند.

فرانسه – ارژنتاین، پرتگال – یوروگوای، اسپانیا – روسیه، کروشیا – دنمارک، برازیل مکسیکو، سویدن – سویس، جاپان – بلجیم و انگلستان – کلمبیا، تیم های اند که در دور یک بر هشت حذفی برای صعود به دور بعدی به مصاف هم می روند.

گول تیم بلجیم در برابر انگلستان و پرش زیبا اما ناکام دروازه بان انگلستان برای مهار توپ
گول تیم بلجیم در برابر انگلستان و پرش زیبا اما ناکام دروازه بان انگلستان برای مهار توپ

در رقابت های روز پنجشنبه کلمبیا ۱-۰ سنیگال را شکست داد و جاپان ۱- ۰ به پولند باخت. در این گروه کلمبیا با شش امتیاز راهی دور حذفی شد؛ اما جاپان با امتیازات و تفاضل مشابه گول ها در برابر سنیگال به خاطر داشتن کارت های زرد کمتر به دور حذفی جام راه یافت.

آخرین رقابت گروهی روز پنجشنبه در جام جهانی ۲۰۱۸ میان تیم های انگلستان – بلجیم و تونس – پانامه برگزار شد که در آن تیم انگلستان ۱-۰ به بلجیم باخت و تونس ۲-۱ بر پانامه غالب شد.

در نخستین رقابت حذفی جام جهانی فوتبال به روز شنبه تیم های فرانسه و ارژنتاین و یوروگوای – پرتگال به مصاف هم می روند.

برخی از مبصرین فوتبال، مانند علی عسکر لعلی، مدرس فیفا، تیم یوروگوای را در برابر پرتگال ارجعیت داده می گویند که یوروگوایی ها منسجم تر بازی کرده و با دفاع مستحکمی که دارند، "بازی را از خط دفاع طرح ریزی می کنند و نباید حضور سواریز، مهاجم یوروگایی و بارسلونا را دست کم گرفت."

تنها گول تیم کلمبیا در برابر سنیگال که به حذف تیم افریقایی از جام منجر شد
تنها گول تیم کلمبیا در برابر سنیگال که به حذف تیم افریقایی از جام منجر شد

آقای لعلی در مصاحبه یی با صدای امریکا گفت که نباید حضور کرستیانو رونالدو را در پرتگال نادیده بگیریم اما "یوروگوایی ها در طرح ریزی حملات منسجم و برق آسا، دست بلند تری دارند."

فرانسه و ارژنتاین یکی از دیدنی ترین رقابت های دور حذفی خواهد بود که در آن تیم امریکای لاتین تلاش خواهد کرد، برتری خود را به رخ قهرمان سال ۱۹۹۸ جام جهانی بکشد.

رقابت میان برازیل و مکسیکو، دو تیم برتر امریکای لاتین، از رقابت های غیر قابل پیشبینی خواهد بود که یکبار دیگر قهرمان پنج مرتبه یی جام جهانی فوتبال را به آزمون خواهد کشید.

تیم فوتبال آلمان، مدافع لقب جام جهانی فوتبال پس از شکست در برابر مکسیکو و کوریای جنوبی از رقابت های ۲۰۱۸ حذف شد.

این نخستین بار پس از ۱۹۳۸ میلادی است که آلمان از دور گروهی جام جهانی حذف می گردد.

XS
SM
MD
LG