لینک های دسترسی

Breaking News

رده بندی تیم های دور حذفی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه


تیم ملی فوتبال روسیه پس از پیروزی در برابر اسپانیا و صعود به دور یک بر چهار بینر بزرگی را در میدان فوتبال مسکو حمل می کنند.

برازیل، روسیه و انگلستان در شمار ده تیم برتر دور یک بر هشت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار دارند که توانستند به دور یک بر چهار این رقابت ها راه یابند.

در جملۀ تیم های که در دور یک بر هشت به رقابت پرداختند، برازیل، فرانسه، بلجیم، یوروگوای و انگلستان جایگاه پنج تیم بهتر جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه را از آن خود کردند.

رده بندی تیم های دور یک برهشت، براساس درجه بندی فدراسیون بین المللی فوتبال و توانمندی هر تیم صورت گرفته است که در آن جاپان تیم دهم و برازیل تیم نخست جدول رده بندی تیم های صعود کرده به دور نخست حذفی بودند.

گول نخست برازیل که توسط نیمار وارد دروازۀ مکسیکو شد.
گول نخست برازیل که توسط نیمار وارد دروازۀ مکسیکو شد.

تیم ملی فوتبال برازیل در رقابت با مکسیکو، با نتیجۀ ۲-۰ پیروز شد؛ گول هایکه توسط نیمار و روبرتو فرمینو، بازیکن تعویضی برازیلی وارد دروازۀ مکسیکو شد، برای هشتمین بار در هفت جام جهانی پیهم، برازیل را به دور یک بر چهار صعود داد.

این قهرمان پنج مرتبه یی جام جهانی فوتبال با حضور مارسیلو، دانیلو و دوگلاس کوستا، که همه در تمرین تیم برازیل حضور یافتند، می تواند درد سر بزرگی به تیم ملی بلجیم ایجاد کند و آن را از این دور حذف کند.

تیم دوم رده بندی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در دور یک بر هشت فرانسه بود. تیم که با بازیکنان جوان، تیز پا و با انگیزه توانست در دور یک بر هشت ارژنتاین را ۴-۳ از راه بردارد.

مپی بازیکن شماره ۱۰ فرانسه که دو گول را در فاصلۀ پنج دقیقه به ثمر رساند.
مپی بازیکن شماره ۱۰ فرانسه که دو گول را در فاصلۀ پنج دقیقه به ثمر رساند.

کیلیان مپی، مهاجم تیز پای ۱۹سالۀ فرانسه به تنهایی در رقابت با ارژنتاین به شمول دو گول که در فاصلۀ پنج دقیقه به ثمر رساند، سه گول را نیز زمینه سازی کرد.

بلجیم جایگاه سوم را در رده بندی این دور رقابت های جام جهانی روسیه از آن خود کرده است. تیمی که از ۲-۰ عقب در برابر جاپان، نتیجه را مساوی کرد و در دقیقۀ ۹۳ بازی پس از ضد حملۀ سریع و برق آسا، برای سومین بار دروازۀ جاپانی ها را باز کرد و قرار است در دور یک بر چهار به مصاف برازیل بروند.

یوروگوای، قهرمان دو مرتبه یی جام جهانی فوتبال که در دور یک بر هشت جایگاه چهارم را از آن خود کرده، در دور یک بر هشت تیم پرتگال را پس از شکست ۲-۱ به خانه فرستاد و قرار است با فرانسه یی ها بخت آزمایی کند. مبصرین به این باور اند که احتمال نبود کاوانی، مهاجم تیم یوروگوای می تواند بدون شک بر خط حملۀ این تیم تاثیر گذار باشد.

با نبود کاوانی، سوارز مهاجم یوروگوای مسوولیت بسیاری بر دوش خواهد داشت تا تیمش را در برابر فرانسه ایستادگی دهد.
با نبود کاوانی، سوارز مهاجم یوروگوای مسوولیت بسیاری بر دوش خواهد داشت تا تیمش را در برابر فرانسه ایستادگی دهد.

... و اما تیم ملی فوتبال انگلستان که پس از ۱۲ سال توانست راهی دور یک بر چهار رقابت های جام جهانی فوتبال گردد، جایگاه پنجم را در رده بندی تیم های دور یک برهشت از آن خود کرده است.

انگلستان پس از یک بازی نفسگیر، کلمبیا را در ضربات پنالتی شکست داد و قرار است در دور یک بر چهار به مصاف سویدن برود. انتظارات از پیروزی انگلیس ها زیاد اما نباید تیم بی ستاره اما یک دست سویدن را نیز دست کم گرفت.

تیم های کروشیا، روسیه، سویدن، ارژنتاین و جاپان، هر کدام جایگاه ششم تا دهم را در دور یک برهشت جام جهانی فوتبال از آن خود کرده بودند.

هری کین، مهاجم و کپتان تیم ملی فوتبال انگلستان که تا کنون توانسته شش گول به ثمر برساند.
هری کین، مهاجم و کپتان تیم ملی فوتبال انگلستان که تا کنون توانسته شش گول به ثمر برساند.

اینکه این تیم ها به استثنای جاپان و ارژنتاین از دور یک بر هشت حذف شدند، چقدر می توانند در این جام بقای خود را تضمین کنند، پس از آغاز دور یک چهار رقابت ها به روز جمعه (ششم جولای) روشن می گردد که تیم های پرتگال – فرانسه و برازیل – بلجیم به مصاف هم می روند.

XS
SM
MD
LG