لینک های دسترسی

Breaking News

مجمع جهانی هالوکاست؛ هشدار رهبران جهان از 'افزایش یهودستیزی'


ده‌ها تن از رهبران کشورهای مختلف جهان در مجمع جهانی هالوکاست از "افزایش یهودستیزی" در جهان هشدار داده اند.

ده‌ها رهبر جهان روز پنجشنبه ۲۳ جنوری (سوم دلو) در مراسمی به یادبود از قربانیان هالوکاست که در اسراییل برگزار شده است، گردهم جمع شده اند.

مایک پنس، معاون رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در این مراسم ایران را "بزرگترین حکومت یهودستیز جهان" خواند و گفت که همه باید در مقابله با ایران یکجا بایستد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه و فرانک والتر اشتاین‌مایر، رییس جمهور آلمان نیز در کنار رهبران شماری از کشورهای دیگر در این مراسم شرکت داشتند.

رووین ریولین، رییس جمهور اسراییل در این مراسم از رهبران جهان خواست تا بر ضد نژاد پرستی، یهود ستیزی و افراطگرایی مبارزه کنند.

امروز پنجشنبه ۲۳ جنوری مصادف با ۷۵ مین سالروز آزادی کمپ کار اجباری یهودیان به نام "اوسشوایتس" از کنترول نازی‌های آلمان است.

حکومت نازی آلمان در جریان جنگ جهانی دوم، بیش از ۱.۱ میلیون نفر را که اکثر شان یهودی بودند، در این کمپ واقع در پولند، کشتند.

نازی‌های آلمان در جریان جنگ جهانی دوم، حدود شش میلیون یهودی را در جریان هالوکاست کشتند. هالوکاست به نسل کشتی و قتل عام یهودیان اطلاق می شود.

امسال پنجمین مجمع جهانی هالوکاست در اسراییل برگزار شده است؛ رویدادی که بزرگترین گردهمایی دپلوماتیک در تاریخ اسراییل خوانده شده است.

XS
SM
MD
LG