لینک های دسترسی

Breaking News

روسيه به دور حذفى جام جهانى راه یافت


تیم های روسیه و مصر
تیم های روسیه و مصر

ملى پوشان روسى با شكست پر گول ٣-١ تيم فوتبال مصر، به عنوان نخستين تيم جام جهانى ٢٠١٨، راهى دور حذفى شدند.

مصرى ها در تمام ٩٤ دقيقه رقابت نتوانستند چنانيكه انتظار مى رفت بازى كنند و روس ها بيشتر، كنترول بازى را در دست داشتند و به وضوح ديده مى شد كه در حالت تهاجم و دفاع، متوجه تحركات محمد صلاح مهاجم مصرى بودند.

مدافعين روسى با دفاع منسجم و فشرده مانع شكل گيرى حملات مصرى ها و رسيدن محمد صلاح به توپ شدند.

در كل رقابت فوتبال روسيه با مصر، به باور مبصرين "سرعتى" بود و باوجود فشار بر مربى و بازيكنان روسيه به عنوان يك تيم ميزبان، سه بار دروازه مصر را باز كردند و ثابت ساختند كه پيروزى ٥-٠ شان در برابر عربستان سعودى تصادفى نبوده است.

نخستين گول روسيه در آغازين دقيقه نيمه دوم بازى، در اثر اشتباه و گول خودى محمد فتيح كپتان مصر وارد دروازه شد.

دقايقى نگذشت كه چيريشف بازيكن شماره شش روسيه براى دومين بار دروازه مصر را باز كرد.

براى لحظاتى خط ميانه و دفاع مصر از هم پاشيد و درست سه دقيقه بعد زوبا، بازيكن شماره ٢٢ روسيه يك توپ بلند آمده از خط دفاع تيمش را در محوطه جزاى مصر با زيبايى كنترول كرده و پس از عبور از دو مدافع مصرى، براى سومين بار دروازه مصر را باز كرد.

مصرى ها از پا ننشستند و در دقيقه ٧٠ با كمك "حكم ويديويى" به يك پنالتى دست يافتند و محمد صلاح نخستين گول مصر را در جام جهانى ٢٠١٨ به نام خود رقم زد.

روسيه با دو برد، شش امتياز و هشت گول زده در دو رقابت، نخستين تيمى است كه راهى دور حذفى جام جهانى مى شود.

يوروگواى و عربستان سعودى، دو تيم ديگر اين گروه، روز چهارشنبه (٢٠ جون) به مصاف هم مى روند.

در دو رقابت ديگر روز سه شنبه از گروه H، تيم هاى سنيگال-پولند و كلمبيا-جاپان به مصاف هم رفتند كه با اين دو رقابت دور نخست مسابقات گروهى پايان يافت.

سنيگال در گروه H، و در نخستين رقابت گروهى خود در جام جهانى روسيه، ٢-١ تيم فوتبال پولند را شكست داد.

با پيروزى سنيگالى ها در ششمين روز جام جهانى ٢٠١٨، براى نخستين بار يك تيم افريقايى به پيروزى رسيد.

گول دوم رقابت سنيگال با پولند در نتيجه تصميم جنجال برانگيز حكم وسط ميدان وارد دروازه شد.

مبصرين استدلال مى كنند كه نيانگ، مهاجم سنيگالى زمانى پس از مصدوميت اجازه دخول به ميدان گرفت كه توپ به طرف گول پولند در حركت بود و او هم بااستفاده از سرعت، توپ را از ميان دروازه بان و مدافع پولند ربود و دومين گول را به ثمر رساند.

اما حكم چهارم رقابت كه ناظر تصميمگيرى هاى حكم وسط است به رسانه ها گفت كه حكم ميدان زمانى به نيانگ اجازه دخول به ميدان داد كه خطرى تيم پولند را تهديد نمى كرد.

نخستين گول سنيگال يك گول خودى مدافع پولندى بود كه در دقيقه ٣٧ وارد دروازه پولند شد، تنها گول پولند در دقيقه ٨٦ بازى با يك ضربه زيباى سر توسط كريچوياك وارد دروازه سنيگال شد.

اما در نخستين رقابت روز سه شنبه جاپان ٢-١ از سد كلمبيا گذشت و نخستين پيروزى يك تيم آسيايى را در برابر يك تيم امريكاى جنوبى در جام جهانى فوتبال، به نام خود رقم زد.

كلمبيا پس از دقيقه ٤ بازى با ده بازيكن فوتبال كرد به خاطريكه مدافع كلمبيا ضربه مستقيم مهاجم جاپانى را با دست دفاع كرد و كارت سرخ گرفت.

گول هاى جاپان را كاگاوا و اوساكو در دقايق ٦ و ٧٣ بازى به ثمر رساندند. تنها گول كلمبيا در دقيقه ٣٩ بازى توسط كوينتيرو وارد دروازه جاپان شد.

در هفتمين روز رقابت هاى جام جهانى، روز چهارشنبه تيم هاى پرتگال-مراكش، عربستان-يوروگواى و اسپانيا-ايران به مصاف هم مى روند.

XS
SM
MD
LG