لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار بم بجامانده از جنگ جهانی دوم چهار نفر را در آلمان زخمی کرد


چهار نفر در شهر مونیخ آلمان پس از آن زخمی شدند که یک بم کهنه که در زمان جنگ جهانی دوم از طیاره پرتاب شده بود، در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار آهن این شهر منفجر شد. مقام‌های آلمانی گفته اند که وضعیت صحی یکی از زخمی شدگان وخیم است.

پولیس آلمان گفته است که انفجار روز چهارشنبه اول دسمبر (دهم قوس) زمانی به وقوع پیوست که کارگران برای حفر یک تونل در ساحه برمه کاری داشتند. پولیس گفته است که ساحه مسدود شده و خطر بیشتر وجود ندارد. پس از این انفجار، تردد قطار‌های آهن در این ساحه متوقف شد.

بیش از ۷۰ سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، هنوز هم سالانه بیش از ۲۰۰۰ تن بم و مهمات منفلق ناشدۀ عصر این جنگ در آلمان کشف می‌شود.

بریتانیا و ایالات متحده در زمان جنگ جهانی دوم ۱.۵ میلیون تن بم را بر آلمان پرتاب کردند که بر اساس تخمین‌ها ۱۵ درصد این بم‌ها منفجر نشده است و برخی از این مهمات منفلق ناشده هنوز هم زیر خاک مدفون باقی مانده اند.

شمار زیادی این بم‌ها در جریان کار ساختمانی در آلمان کشف و توسط متخصصین خنثا شده یا هم در انفجارهای کنترول شده، از بین برده می‌شوند، با اینحال در گذشته شماری از این انفجارها مرگبار بوده است.

در سال ۲۰۱۴، یک کارگر ساختمانی در شهر ایوسکیرخن زمانی کشته شد که بیل برقی وی با یک بم بزرگ مدفون در زیر خاک اصابت کرد. در سال ۲۰۱۰، سه متخصص مواد انفجاری ادارۀ پولیس آلمان زمانی کشته شدند که تلاش داشتند یک بم بجا مانده از زمان جنگ جهانی دوم را در شهر گوتینگن خنثا کنند. در سال ۱۹۹۴ نیز سه کارگر ساختمانی در شهر برلین در رویداد مشابهی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG