لینک های دسترسی

Breaking News

دو زوج جوان مصارف ازدواج شان را به مستمندان هدیه دادند


دو زوج جوان در کابل مصارف مراسم عروسی شان را به مستمندان و نیازمندان کمک کردند.

سمیرا راشدی و مهدی دیوان به صدای امریکا گفتند که روز پنج شنبه ۱۰ اپریل (۲۸ حمل) با همسران شان زندگی مشترک را آغاز کردند و پولی را که قرار بود در مراسم عروسی شان مصرف شود، به نیازمندان هدیه دادند.

سمیرا گفت: "در این شرایط سخت و بحرانی نیاز است با هم مهربان باشیم و از مخارج گزاف جلوگیری کنیم."

سمیرا راشدی با نسیم فهیم و مهدی دیوان با خاطره اکبری، عقد بسته اند.

آقای فهیم ۵۰ هزار افغانی و همسرش سمیرا ۴۰ هزار افغانی را به ۳۰ خانواده مستمند وشماری از دستفروشان هدیه دادند.

سمیرا افزود که او و همسراش از ابتدا قصد داشتند مخارج ازدواج شان را در ایجاد یک کارگاه خیاطی برای زنان مصرف کنند، اما با شیوع کروناویروس و افزایش بیکاری در افغانستان، تصمیم شان را تغییر دادند.

مهدی دیوان ۲۴ ساله و همسراش، خاطره اکبری، هر دو محصل و بیکار اند.

آقای دیوان به صدای امریکا گفت:" من و خاطره با این کار مسوولیت خود در قبال افرادی که در این شرایط واقعاً نیازمند استند، انجام دادیم."

او افزود که هر چند مصارف عروسی شان اندک بود، اما برای ۵۰ خانواده با توجه به نیازشان پول و مواد خوراکه کمک کردند.

آقای دیوان در صفحه فیسبوک‌اش خبر ازدواج خود را با دوستانش شریک ساخته است: "من و خاطره با توافق خانوده هایمان تصمیم گرفتیم زندگی مشترکمان را با یک برنامه کوچک آغاز کنیم... ما این اقدام را به منظور همیاری وهمکاری با افرادی که نان شب ندارند انجام دادیم، گرچند ناچیز و کم بود".

فهیم همسر سمیرا نیز در صفحه فیسبوک‌اش از همسرش و اعضای خانواده های شان برای حمایت از این تصمیم آنان قدردانی کرده است: "در این شرایط سخت و دشوار که مردم کشورما را ویروس کووید ۱۹ و به ویژه طبقه کارگر ما را هم مریضی و هم گرسنگی تهدید می کنند، با هم تصمیم گرفتیم مصارف عروسی مان را که در توان داشتیم به مستمندان کمک کنیم.​"

این در حالی است که گسترش کروناویروس حکومت را واداشته است تا قیود بر گشت و گذار در شهرها وضع کند؛ اقدامی که باعث افزایش سطح بیکاری شده و بیشتر افرادی که روز مزد اند را با مشکلات شدید اقتصادی مواجه ساخته است.

در نتیجهٔ شیوع کروناویروس در افغانستان ۹۰۶ نفر به کووید۱۹ مبتلا شده و ۳۰ نفر دیگر پس از ابتلا به آن جان باخته اند.

  • 16x9 Image

    فاطمه حسینی

    فاطمه حسینی کار با رسانه را از سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و از سال ۲۰۱۸ در بخش دری صدای امریکا به صفت تهیه کننده، گزارشگر و ویدیو ادیتور کار می کند.

XS
SM
MD
LG