لینک های دسترسی

Breaking News

ذبیح‌الله غازی، خبرنگار صدای امریکا برندهٔ مدال آزادی بیان شد 


ذبیح الله غازی، خبرنگار صدای امریکا امروز هشتم اگست (۱۷ اسد) به خاطر فعالیت‌هایش در بخش حقوق بشر مدال بین المللی دریافت کرد.

سازمان مستقل حقوق بشر جهانی بلجیم در مراسمی در شهر کابل با اهدای این مدال به ذبیح‌الله غازی گفت که آقای غازی خبرنگاری است که در شرق افغانستان از طریق آزادی بیان برای حقوق بشر کارهای زیادی را انجام داده است.

عنایت الله رسولی، رییس نمایندگی این سازمان در کابل گفت "من بسیار خوشحالم که خبرنگار واقعاً مستحق را پیدا کردم" که در بخش حقوق بشر کار های بسیار خوبی را انجام داده است.

ذبیح الله غازی از هفت سال به اینسو با صدای امریکا همکار است و نخستین خبرنگاری است که از سیلاب‌های اخیر در نورستان گزارش داد و پس از گزارش او کمک‌های زیادی با باشندگان ساحات سیلاب‌زده صورت گرفت.

آقای غازی گفته است: "از این که در سطح افغانستان جایزهٔ آزادی مطبوعات گرفتم، خرسندم. اما با دریافت این جایزه مسوولیت من بیشتر می‌شود و تلاش خواهم کرد تا در رسانیدن نارسایی‌های جامعه و وضعیت حقوق بشری افغان‌ها به گوش جهانیان کار بیشتری را انجام دهم. بیشتر از پیش بیدار شده‌ام و مشکلات ناگفته‌ٔ جامعه را به دیگران خواهم رساند تا به آن راه حل جستجو شود."

سازمان مستقل حقوق بشر جهانی بلجیم همه ساله به آنعده از افرادی مدال تفویض می‌کند که در بخش آزادی بیان، حقوق بشر، حفظ محیط زیست، زنان و کودکان فعالیت‌های برجسته داشته اند.

در تهیهٔ این گزارش لیمه نیازی همکاری کرده است.

XS
SM
MD
LG