لینک های دسترسی

Breaking News

خلیلزاد: صبر امریکا پایان یافت؛ کشتن ملامنصور قدم اول بود


زلمی خلیلزاد، سفیر پیشین ایالات متحده

زلمی خلیلزاد سفیر پیشین ایالات متحده در افغانستان میگوید در پالیسی ایالات متحدۀ امریکا در قبال پاکستان تغییر ایجاد شده و صبر و حوصلۀ واشنگتن در برابر اسلام آباد "تقریباً تمام شده" است.

آقای خلیلزاد در مصاحبۀ اختصاصی با تلویزیون آشنا گفت که کشتن ملا منصور در یک حملۀ هوایی، نخستین اقدام امریکا بر ضد سران طالبان در بلوچستان پاکستان بوده و اقدامات دیگری نیز صورت خواهد گرفت. او حملۀ طیاره های بی سرنشین امریکایی بر ملا اختر محمد منصور را، "یک راه برای فشار بیشتر بر پاکستان" عنوان کرد.

دیپلومات پیشین ایالات متحده در این مصاحبه افزود که به نظر او، باید همه کمک های اقتصادی، اعم از ایالات متحده و نهاد های بین المللی، بر پاکستان قطع گردد. وقتی از آقای خلیلزاد در مورد شکایت پاکستان مبنی بر نقض حریم هوایی آن کشور پرسیده شد، گفت که شکایت پاکستان در این زمینه وزنی ندارد، زیرا معلوم شد که بر خلاف ادعا های مقامات پاکستانی، رهبر طالبان افغان، در پاکستان بود.

آقای خلیلزاد افزون بر این مسایل، روی مسئلۀ تعیین جاگزین ملا منصور، مصالحه با حکمتیار، و دیگر موضوعات نیز صحبت کرد که شرح آن را از طریق پیوند ذیل مشاهده کرده می توانید: ​

XS
SM
MD
LG