لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون مستقل انتخابات: امنیت کارمندان تامین گردد


نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل، در مورد پروسه نامنویسی کاندیدان معلومات داد و خواهان رهایی دو کارمند اختطاف شده این ارگان در ولسوالی المار ولایت فاریاب شد. آقای نور از قوای امنیتی خواهان تامین امنیت کارکنان این اداره که در ولایات و ولسوالی های مختلف کار میکنند و پروسه انتقال مواد به ان مناطق گردید.

این نظریات سخنگوی این کمیسیون در حالی به نشر میرسد که هفته گذشته در ولسوالی المار ولایت فاریاب، پنج کارمند امور انتخابات ربوده شدند. سه تن از این کارمندان تاکنون رها شده اند ولی دو تن دیگر هنوز در قید ربایندگان بسر میبرند. آقای نور خواهان رهایی ایندو کارمند از چنگ ربایندگان گردید. همچنان در ولایت قندز نیز یک مسوول امور انتخابات ان منطقه به قتل رسیده است.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در این کنفرانس از امنیت کارمندان خویش ابراز نگرانی کرد و خواهان تامین امنیت هر چه سریع تر انها در نقاط مملو از تنش گردید ولی در بخش کسانیکه این گروه پنج نفری را در فاریاب اختطاف کرده بودند، بیان داشت که مشخص نیست که در اختطاف انها کی و یا کدام گروه شامل است.

کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00


وی بیان داشت که تامین امنیت کارمندان این ارگان به مثابه تضمین هر چه بهتر برگزاری این انتخابات میباشد.

آقای نور اضافه کرد که تاکنون فقط یک کاندید که تصمیم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارد خود را رسما در این کمیسیون نامنویسی کرده است و تاکنون فرد دیگری برای ثبت نام منحیث کاندید انتخابات ریاست جمهوری به انها مراجعه نکرده است.
XS
SM
MD
LG