لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش کمک های جهانی به فلیپین


کمک ها و دعا خوانی برای قربانیان طوفان بحری هایان در فلیپین در حالی آغاز شده است که مقامات آنکشور به تخمین آسیب ها و تلفات وارده شروع کرده اند. این طوفان که روز جمعه فلیپین را تحت تاثیر قرار داد در حدود ده هزار نفر را تلف کرد.

بنیگنو اکویند، رئیس جمهور فلیپین، به روز یک شنبه از بعضی ساحات آسیب دیده دیدن نموده گفت کمک ها به آن مناطق ارسال می گردد" مقامات اینجا هستند تا اطمینان حاصل کنند که کمک ها برای شما رسانده شود."

در همین حال کشور های مختلف به ارسال کمک به فلیپین آغاز کرده اند. پرسونل امدادی و نظامی ایالات متحده امریکا روز دوشنبه وارد فلیپین شد. این در حالیست که قوماندانی امریکا در بخش اقیانوس آرام نیروی بحری امریکا را اجازه داده است تا وسایل حمل و نقل به شمول طیارات باربری را به ساحه انتقال دهد.

برید جنرال پال کنیدی می گوید فلیپین در ساحات مختلف خواستار کمک شده است" نه تنها کمک های نظامی بلکه ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا و نهاد های امدادی بین المللی نیز اینجا است."

وسعت امداد بین المللی

گویدو وستر ویلی، وزیر خارجه جرمنی، کمک عاجل به ارزش شش صد و پنجاه هزار دالر را به فلیپین اعلان نموده و علاوه کرد.

"جرمنی می خواهد کمک کند. حدود پنجصد هزار ایرو کمک می کنیم و یک تیم کمک های تخنیکی عازم فلیپین است. با کمک مراکز بحرانات در سفارت خانه ها، جرمنی تصمیم می گیرد که چه کار دیگر انجام داده می تواند."

جاپان و آسترالیا نیز تعهد کردند که کمک ها را تا چند روز آینده به آنکشور ارسال می دارند. جاپان یک تیم نجات بیست و پنج نفری را، که اکثریت شان دکتوران استند، امروز به فلیپین می فرستد.

یوشی هایدی سوگا، وزیر ارشد کابینه جاپان، کمک جاپان را اعلان کرد" ما گزارش های را از حکومت فلیپین می شنویم که طوفان شدید مرکز آنکشور را متاثر ساخت و باعث تلفات و خسارات هنگفت شده، ما تاثرات عمیق خود را به مردم فلیپین می فرستیم."

به همین ترتیب جولیو بشب، وزیر خارجه آسترالیا، گفت حکومت وی کمک ها به فلیپین را افزایش داده است" ما مسلما فلیپین را به اندازه توان کمک می کنیم. کمک های ما قابل توجه است."

ارسال کمک های بیشتر امریکا و کشور های جهان به فلیپین
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00
فلیپین اعلان کرد که حدود دو ملیون نفر در چهل و یک ولایت آنکشور از ناحیه طوفان بحری متاثر شده و حد اقل بیست و سه هزار خانه تخریب گردیده است. ساحات وسیع در امتداد سواحل فلیپین مملو از خرابه های ناشی از توفان است.
XS
SM
MD
LG