لینک های دسترسی

Breaking News

کلنتن در انتخابات پیش از وقت پیشتاز است


قرار است رأی دهی پیش از وقت، از طرق ایمیل و یا حضوری در ۳۷ ایالت امریکا صورت گیرد.

میلیون ها رأی که قبل از آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به صندوق های رای ریخته شده است، نشاندهندۀ سبقت هیلری کلنتن در ایالت های کلیدی و حیاتی میباشد. به ویژه در ایالت هایی که به طور عنعنوی از نفوذ بیشتر جمهوریخواهان برخوردار است، کلنتن پیشی دارد.

حضور قوی مردم در روند رای دهی پیش از وقت، توسط افرادی بااحتمال زیاد طرفدار هیلری کلنتن که شامل دموکرات های ثبت شده، اقلیت ها و جوانان می باشند، به نظر می رسد هیچ جای برای به دست آوردن ۲۷۰ رای انتخاباتی به دونالدترمپ نگذاشته است.

سبقت کلنتن

کلنتن نشان داد که در ایالت های فلوریدا و کارولینای شمالی، هر دو ایالت هایی که ترمپ باید در آنجا پیروز میشد، و هم چنان ایالت های نیوادا، کلورادو و آرزیزونا قوی می باشد. حتی در ایالت های یوتا و تکزاس که جمهوریخواهان بالای آنها زیاد حساب می کردند، نشانه های خوبی به طرفداری از وی دیده شده است.

مایک مک دونالد استاد در پوهنتون فلوریدا می گوید" ترمپ برای پیروزی کار های زیادی باید انجام دهد ". سایر تحلیل گران نیز از پیروزی کلنتن در رای گیری قبل از وقت سخن میزنند.

قرار است رأی دهی قبل پیش از وقت، از طرق ایمیل و یا حضوری، در ۳۷ ایالت امریکا صورت گیرد. بیش از ۱۲،۵ میلیون رأی داده شده است. براساس ریکارد ثبت شده در شبکۀ خبر رسانی اسوشییتد پرس این رقم بلند تر از تعدادیست که در سال ۲۰۱۲ داده شده بود.

انتظار می رود در مجموع بیش از ۴۶ میلیون نفر یا ۴۰ فیصد از هیأت های انتخاباتی، قبل از هشتم نومبر سال جاری که روز انتخاب است، رای دهند.

نشانه های مثبت کلنتن در کارولینای شمالی و فلوریدا

ستاد انتخاباتی کلینتن، ایالت های کارولینای شمالی و فلوریدا را ایالت های " تعیین کننده" میخواند. اگر آقای ترمپ در آن دو ایالت برنده نشود، شاید در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نگردد.

دموکراتها اکنون در رأی دهی قبل از وقت، ۴۷ در مقابل ۲۹ فیصد از رقیب جمهوریخواه خود سبقت دارند.

رای دهی حضوری به مقایسه با سال ۲۰۱۲ آهسته تر بوده است. مراکز بیشتر رای دهی در همین هفته درین کشور گشایش میابد.

مردم امریکای جنوبی و جوانان: گروه های پیشرو دموکرات ها

ایالت های نیوادا و کلورادو برای ترمپ از ایالت های بسیار کلیدی و مهم پنداشته می شود.

در مجموع رای داهی درین ایالات پایین است اما دموکراتها بعد از آنکه رای دهی حضوری در هفتۀ گذشته آغاز گردید، با گرفتن ۴۶ در مقابل ۳۵ فیصد سبقت حاصل کردند. رای سفید پوستان کهن سال خیلی پایین آمده، در حالیکه رأی مردمان امریکای لاتین و امریکایی های آسیایی تبار بیشتر گردیده است.

در رأی دهی قبل از وقت در اریزونا، به طور معمول یک ایالت جمهوریخواهان، دموکراتها ۳۷ فیصد رأی را در مقابل ۳۸ فیصد رای جمهوریخواهان بدست آوردند. بقیه ۲۵ فیصد رای ناشناس و مربوط افراد مستقل است.

یوتا و تکزاس.

درین دو ایالت چمهوریخواهان با گرفتن ۳۸،۶ فیصد رأی در مقابل ۳۸،۵ فصید رأی در مقابل دموکراتها کمی سبقت داشتند.

تکزاس رأی دان حضوری را بروز دوشنبه آغاز نمود. تا أواخر روز سه شنبه ۹۶۹۰۰۰ رأی داده شد.

سفید پوستان میتوانند ترمپ را حمایت کنند؟

برای ترمپی احتمالأ ایالت های اوهایو، آیوا و جورجیا تکیه گاه ترمپ باشند. ولی تنها رأی ای ایالت ها برای برد ترمپ در انتخابات کافی نیست.

نواحی کویاهوگا و فرانکلین در ایلت اوهایو شدید طرفدار دموکراتها اند. زای سیاه پوستان درین منطق از ۱۰ فیصد به ۷ فیصد پایین آمده است.

در آیوا، دموکرات ها با گرفتن ۴۳ فیصد در مقابل ۳۵ فیصد رأی جمهوریخواهان در رأی دهی قبل از وقت سبقت دارند و در جورجیا که رأی بدون وابستگی حزبی داده میشود، تعداد رأی داده شده بیشتر از سال ۲۰۱۲ است.

XS
SM
MD
LG