لینک های دسترسی

Breaking News

پنج کارمند اناثِ میدان هوایی کندهار کشته شدند


همۀ پنج کارمند زن در بخش ترمینل میدان هوایی کندهار کار می‌کردند.

مقامات محلی کندهار می‌گویند، صبح زود امروز شنبه، افراد مسلح ناشناس در ساحۀ حوزۀ چهارم شهر کندهار بالای موتر عمله میدان هوایی کندهار حمله کردند که در نتیجه پنج زن و یک راننده کشته شدند.

صمیم خپلواک سخنگوی والی کندهار به صدای امریکا گفت، مهاجمان در منطقۀ "ده خواجه" ناحیۀ چهارم شهر کندهار زمانی بالای آن کارمندان زن و رانندۀ شان حمله کردند که آنها به سوی میدان هوایی کندهار می‌رفتند.

او افزود، تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد که مهاجمان دو تن بوده اند و پس از حمله از ساحه فرار کرده اند؛ اما به گفتۀ وی، نهادهای امنیتی تلاش‌ها را برای گرفتاری آنان آغاز کرده اند.

احمدالله فیضی آمر میدان هوایی کندهار به صدای امریکا گفت، اجساد کشته‌شدگان به شفاخانه حوزوی میرویس انتقال یافته است.

به گفتۀ فیضی، کارمندان اناثی که کشته شده اند؛ در ترمینل میدان هوایی، با یک کمپنی قراردادی در بخش تلاشی مسافرین زن کار می‌کردند.

تا کنون فرد یا گروهی مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته است.

این حمله واکنش شدید ارگ ریاست جمهوری را در پی داشته است. دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای این حمله را ناشی از "زبونی و ضعف" مخالفان مسلح دانسته است.

رئیس جمهور غنی گفته است "کشتار بی‌رحمانۀ زنانی که نان‌آور خانواده‎های شان بودند، در هیچ دین و آئینی توجیه ندارد".

آقای غنی به نهادهای مربوط دستور داده است تا عاملان این کشتار را مورد پیگرد و مجازات قرار دهند.

قبلاً در سال گذشته نیز دو بار بالای کارمندان زن در شهر کندهار حمله صورت گرفته بود. در حملۀ نخست یک خانم که در یوناما کار می‌کرد، کشته شد و بار دیگر دو کارمند واکسین هدف حمله قرار گرفتند که در نتیجه یکی کشته و دیگر زخمی شد.

گزارشگر: عزیزالله "پوپل"

برگردان: خیرالله "رسولی"

XS
SM
MD
LG