لینک های دسترسی

Breaking News

نتایج اولیۀ انتخابات فرانسه: لوپن و مکرون به دور دوم راه یافتند


براساس نتایج پیش بینی شده، مکرون ۲۳،۸ و لوپن ۲۱،۷ فیصد آرا را کسب نموده اند

نتایج اولیۀ دور اول انتخابات فرانسه نشان داده است که مارین لوپن، و امانوئل مکرون به دور دوم راه یافته اند. قرار است دور دوم انتخابات ظرف دو هفتۀ آینده، بتاریخ ۷ می برگزار گردد. تحلیل گران این انتخابات را "یک تکان" سیاسی در فرانسه میخوانند.

براساس نتایج پیش بینی شده، مکرون ۲۳،۸ و لوپن ۲۱،۷ فیصد آرا را کسب نموده اند. برندۀ انتخابات باید اکثریت مطلق رأی را بدست آورد.

گزارش ها حاکیست که این انتخابات در حالی برگزار گردید که تدابیر شدید امنیتی گرفته شده بود . فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه دستور داده بود که ۵۰ هزار تن از قوای امنیتی اضافی از ۶۷ هزار حوزه رأی گیری در سراسر فرانسه محافظت کنند.

این نخستین انتخابات فرانسه است که در پی حملات تروریستی ۲۰۱۵ در حالت اضطرار برگزار شده است.

برخی از ناظرین معتقدند که حملات تروریستی و مشکلات امنیتی، به ویژه حملۀ دهشت افگنی هفته گذشته، روی نظر بسیاری از رأی دهندگان تاثیرگذار بوده است.

از سوی دیگر، به گفته تحلیلگران و صاحبنظران انتخابات فرانسه می‌تواند بر سیاست جهان تاثیرگذار باشد. حداقل دو کاندید از مجموع یازده کاندید دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه وعده برگزاری یک همه پرسی احتمالی برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپایی را داده‌ اند.

کاندیدان ریاست جمهوری فرانسه اکثراً در دور نخست به پیروزی دست نمیابند و انتخابات به دور دوم میرود. نج کاندید عمده، فرانسوا فیون، بنوا آمون، مارین لوپن، امانوئل مکرون، و ژانلوک ملانشو میباشند.

گفته میشود حدود ۴٧ میلیون نفر واجد شرایط رای دهی در فرانسه موجود است. پ

عده ای از رای دهندگان با در نظر داشت چگونگی برگزاری مبارزات انتخاباتی بعضی از کاندیدان، در مورد آیندۀ فرانسه نگران اند.

XS
SM
MD
LG