لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز خروج تجهیزات نظامی امریکا از سوریه


یک مقام وزارت دفاع امریکا گفته است که تاهنوز هیچ سرباز امریکایی از سوریه خارج نشده اما خروج تجهیزات نظامی آغاز شده است.

این مقام امریکایی که نخواسته نامش افشا شود به اسوشیدپرس گفته است که انتقال تجهیزات، بخشی از اقدامی است که اردو آن را آغاز "خروج سنجیده شده" از سوریه عنوان می کند.

به گفتۀ این نظامی امریکایی یک تعداد نامشخص سربازان اضافی غرض کمک در انتقال تجهیزات نظامی به سوریه اعزام شده اند که شامل سربازان برای تامین امنیت بیشتر می باشد.

این درحالیست که الهام احمد، معاون شورای دموکراتیک سوریه که حمایت واشنگتن را با خود دارند روز جومعه گفت که امرکیایی حق دارند تصمیمی بگیرند که در مطابقت با منافع و امنیت ملی کشورشان است.

پیش از این، شان راین، سخنگوی ائتلاف به رهبری امریکا که در برابر جنگجویان داعش می‌جنگند، در اعلامیه‌ای که به خبرگزاری استوشیتد پرس فرستاده، گفته بود که روند خروج سربازان امریکایی از سوریه آغاز شده است.

آقای راین گفته است که "به دلیل نگرانی‌های امنیتی" از ارایه جزییات برنامۀ خروج نظامی از سوریه خودداری می‌کند.

گروه ناظر حقوق بشری سوریه که در بریتانیا مستقر است و اتفاقات سوریه را از طریق شبکه‌ای از فعالان محلی دنبال می‌کند، گزارش کرده که خروج سربازان امریکایی از سوریه پنجشنبه‌شب آغاز شده است.

این گروه گفته است که کاروانی متشکل از ۱۰ موتر زرهی از راه شهرک شمال‌شرقی رمیلان، سوریه را ترک کرده و وارد عراق شده است.

اما باشندگان منطقۀ سرحدی که نیرو های امریکایی از آن ساحه برای تردد به عراق استفاده می کنند گفته اند که شاهد تحرکات واضح سربازان نیروی زمینی امریکا به روز جمعه نبوده اند.

تایید خروج نظامیان امریکایی از سوریه در حالی صورت می‌گیرد که ظرف روزهای اخیر، به دلیل تهدیدهای موجود در رابطه به احتمال حملۀ ترکیه به کردهای سوری، تردیدهای زیادی در بارۀ این برنامه مطرح بوده است.

امریکا ۲۰۰۰ سرباز در سوریه دارد و تصمیم غیرمنتظره دونالد ترمپ برای خروج آن‌ها، برای بسیاری‌ها مایه تعجب بود و جیم متیس، وزیر دفاع پیشین امریکا، پس از اعلام این تصمیم از سمت خود کنار رفت.

XS
SM
MD
LG