لینک های دسترسی

Breaking News

تکت انتخاباتی عبدالله در جرگه مشورتی صلح شرکت نمی‌کند


تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت افغانستان اعلام کرده است که جرگه مشورتی صلح در حل مشکلات موجود در افغانستان موثر نیست.

جرگه مشورتی صلح افغانستان قرار است به تاریخ نهم ثور برگزار شود و خطوط و صلاحیت‌های هیات مذاکره کننده حکومت افغانستان را در گفتگوهای صلح مشخص کند.

این تکت انتخاباتی در اعلامیه‌ای روز یک شنبه (۲۵ حمل) گفته است: "ما در تیم ثبات و همگرایی، نه در سطح احزاب و شخصیت‌های شامل این تیم و نه در سطح حکومت، تا این مرحله طرف مشورت برای برگزاری چنین نشستی نبوده‌ایم".

حزب جنبش ملی به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم، حزب وحدت اسلامی به رهبری محمد کریم خلیلی و حزب جمعیت اسلامی به رهبری صلاح الدین ربانی و عبدالله عبدالله از اعضای تشکیل دهنده این تکت انتخاباتی هستند.

عنایت الله بابر فرهمند، معاون نخست و اسدالله سعادتی، معاون دوم آقای عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری هستند. معاونان آقای عبدالله در این تکت انتخاباتی، توسط جنرال دوستم و محمد کریم خلیلی معرفی شده اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان به منظور مشخص کردن "حدود و چهارچوب مذاکره با تحریک طالبان و چگونگی دستیابی به صلح" فرمان برگزاری لویه جرگۀ مشورتی را داده است.

گروه طالبان نیز گفته اند که در این جرگه شرکت نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG