لینک های دسترسی

Breaking News

ایران: افزایش حضور نظامی امریکا در منطقه 'بسیار خطرناک است'


وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که تصمیم امریکا برای اعزام سربازان بیشتر به شرق میانه، اقدامی "بسیار خطرناک" برای صلح منطقه است.

روز گذشته امریکا اعلام کرد که ۱۵۰۰ سرباز خود را در تلاشی برای آنچه که مقابله با تهدید ایران توصیف می‌شود، به منطقه می‌فرستد.

مقامات امریکایی همزمان با اعلام این تصمیم، سپاه پاسداران ایران را متهم به اجرای حملاتی در ماه‌های اخیر در منطقه کرده اند.

اما جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به خبرگزاری ایرنا گفت: "امریکایی‌ها این اتهامات را برای توجیه سیاست‌های خصمانه و برای افزایش تنش‌ها در خلیج فارس مطرح می‌کنند."

آقای ظریف افزود: "افزایش حضور امریکا در منطقه ما، بسیار خطرناک است و صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند و باید به آن رسیدگی شود."

ادارۀ دونالد ترمپ، هم‌چنین با اشاره به آنچه که تهدید ایران می‌خواند، وضعیت اضطراری مرتبط با امنیت ملی امریکا را اعلام کرده که به آقای ترمپ اجازه می‌دهد بدون تایید کانگرس، به عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورها به ارزش میلیاردها دالر اسلحه بفروشد.

این اقدامات علاوه در پی آن صورت می‌گیرد که امریکا کشتی‌های طیاره‌بردار خود را به خلیج فارس فرستاده و بمب‌افکن‌های بی۵۲ را در پایگاه نظامی خود در قطر مستقر کرده است.

XS
SM
MD
LG