لینک های دسترسی

Breaking News

اهانت مداح ایرانی به سنی‌ها، مدیران صدا و سیما را برکنار کرد


احمد قدمی، مداح اهانت کننده به اهل سنت

خبرگزاری دولتی ایران گفته است که دو نفر از مدیران سازمان صدا و سیمای ایران به خاطر نشر برنامۀ اهانت آمیز به سنی‌ها، از وظایف شان برکنار شدند.

شبکۀ پنج صدا و سیمای ایران به تاریخ ۲۰ می سال روان، جریان مراسم مذهبی به مناسبت زادروز حسن ابن علی، امام دوم شیعیان را به گونۀ زنده نشر می‌کرد، که یکی از مداحان این مجلس، پیشوایان مذهبی سنی‌ها -خلفای راشدین و عایشه، همسر پیامبر اسلام - را توهین کرد.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده است که علی عسکری، ریس سازمان نشراتی صدا و سیما دستور برکناری مدیر عمومی شبکه پنج صدا و سیما و مدیر پخش این شبکه را داده است.

ایرنا به نقل از آقای عسکری نگاشته شده است "با توجه به قصور صورت گرفته و پخش ناگهانی این سخنان که موجب رنجش خاطر برادران، خواهران و علماء بزرگوار اهل سنت شده است باید در اسرع وقت مدیر شبکه و مدیر پخش برکنار شوند."

خبرگزاری ایرنا همچنین گزارش داده است که "احمد قدمی مداح اهانت کننده به مقدسات اهل سنت" که پس از انتقادات از سخنان توهین آمیزش بازداشت شده بود، روز یکشنبه (۲۶ می) به قید ضمانت آزاد شد.

پیش از این سید مرتضی میرباقری، معاون صدا و سیما به خاطر نشر مداحی اهانت آمیز مداح شیعه، از علمای اهل سنت عذر خواهی کرده و تصریح کرده بود که هم تهیه کننده و مدیر این برنامه اخراج و هم شخص مدیر شبکه پنج سیما به دلیل این کوتاهی توبیخ شده است.

سنی‌ها ده درصد جمعیت حدود ۸۲ میلیون نفری ایران را تشکیل می‌دهند.

XS
SM
MD
LG