لینک های دسترسی

Breaking News

۱۷ قاچاقچی و فروشندۀ مواد مخدر در بامیان محکوم به زندان شده اند


۱۷ قاچاقچی و فروشندۀ مواد مخدر در بامیان محکوم به زندان شده اند
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنیال کنید.

محکمه استیناف ولایت بامیان می‌گوید که در یک سال اخیر ۱۷ نفر به قاچاق و فروش مواد مخدر، مشروبات الکولی و مسکرات در این ولایت مجرم شناخته شده اند.

مقام‌ها در بامیان می‌گویند که هر کدام این متهمان٬ به حبس متوسط بیش از ۳ سال و حبس طویل بیش از ۱۰ سال محکوم شده اند.

اسدالله زاولی، آمر تحقیق جرایم بامیان به صدای امریکا گفت که قاچاقبران مواد مخدر در بیشتر موارد از کودکان و زنان برای قاچاق و فروش مواد مخدر در بامیان استفاده می‌کنند.

هرچند در بامیان مواد مخدر کشت نمی‌شود اما مقام‌های دولتی می‌گویند که قاچاقبران، مواد مخدر مورد نیاز معتادان را از ولایات همجوار بامیان وارد کرده و در این ولایت به فروش می‌رسانند.

پیش از این فرماندهی امنیه ولایت بامیان گفته بود که به منظور جلوگیری از قاچاق و پخش مواد مخدر در این ولایت، ایست‌های بازرسی امنیتی مختلف را در بامیان ایجاد کرده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG