لینک های دسترسی

Breaking News

دیدار ترمپ از اوهایو و تکزاس پس از تیراندازی‌های مرگبار


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، امروز چهارشنبه، ۷ آگست (۱۶ اسد) برای دیدار با بازماندگان حوادث مرگبار این هفته، به شهر دیتون ایالت اوهایو و شهر اِل پاسو واقع در ایالت تکزاس می‌رود.

در نتیجه تیراندازی‌های روز یکشنبه در این دو ایالت، ۳۱ نفر کشته و حداقل ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند.

سفر آقای ترمپ به محلات حادثه در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از منتقدان رییس جمهور، ادبیات سیاسی او را عامل بروز خشونت‌هایی از این دست تلقی می‌کنند.

ورونیکا اسکوبار، نماینده دموکرات ال پاسو در کانگرس امریکا گفته است که در نظر ندارد با آقای ترمپ در جریان سفرش به این شهر دیدار کند.

پولیس در ایالت تکزاس گفته است که براساس گزارش ها، فرد مهاجم در شهر ال پاسو، یک ساعت پیش از حمله در پیامی در انترنت گفته بود که حملۀ او، در پاسخ به "اشغال" ایالت تکزاس از سوی اسپانیایی‌تبارها انجام می‌شود.

آقای ترمپ در گذشته بارها به "مهاجرستیزی" متهم شده است.

با این حال، رییس جمهور ترمپ این اتهامات را رد کرده که اظهارات او سبب ترویج نفرت نژادی در میان ساکنان امریکا شده است.

آقای ترمپ حملات در تکزاس و اوهایو را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان آن شده است.

بدنبال حملات در ایالت های اوهایو و تکزاس، رییس جمهور ترمپ از وزارت عدلیه امریکا خواست تا قانونی را پیشنهاد کند که بر اساس آن افرادی که دست به کشتار جمعی و جرایم ناشی از نفرت میزنند، به گونه سریع و بدون تاخیر غیرلازمی، اعدام شوند.

او هم‌چنین دستور داده است که به احترام قربانیان این دو حمله مرگبار، پرچم امریکا در سراسر این کشور به حالت نیمه برافراشته درآید.

XS
SM
MD
LG