لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله‌باری در دو ایالت امریکا ٢٩ کشته برجا گذاشت


ساعاتی پس از گلوله‌باری در ایالت تکزاس امریکا، در نتیجۀ یک گلوله‌باری دیگر در ایالت اوهایوی ایالات متحده، نه تن کشته شده و ۱۶ تن دیگر زخمی شده اند.

پولیس اوهایو اعلام کرده است که این حادثه حوالی ساعت ۱:۲۰ دقیقه صبح روز یک‌شنبه ۴ اگست (۱۳ اسد) در شهر دیتون این ایالت رخ داده است.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که فرد مظنون به گلوله‌باری، در میان کشته شدگان است.

مقام‌های پولیس در این ایالت گفته اند، این رویداد در یک محلی که در آن کلپ‌های شبانه، قهوه خانه و سالون‌های هنری است اتفاق افتاده است.

پولیس شهر دیتون اعلام کرده است که بررسی‌ها در بارۀ چگونگی این رویداد آغاز شده است.

این دومین حملۀ مرگبار در دو ایالت امریکا است که تا اکنون ٢٩ کشته و ۴۲ زخمی برجا گداشته است.

پیش از این رویداد مشابه در یک فروشگاه بزرگ و یک مرکز خرید در شهر مرزی ال‌پاسو تکزاس اتفاق افتاد که در آن ۲۰ تن کشته شده و بیش از ۲۶ تن دیگر زخمی شد.

مقام های صحی در ال‌پاسو گفته اند که وضعیت صحی برخی از زخمی‌های این رویداد وخیم است.

پولیس گفته است که یک مرد ۲۱ ساله را در ارتباط به حمله ایالت تکزاس بازداشت کرده است.

پولیس در ایالت تکزاس گفته است که بر اساس گزارش ها، حمله کننده یک ساعت پیش از حمله در یک پیام آنلاین در مورد زبان اسپانیایی و "اشغال" ایالت تکزاس توسط اسپانیایی زبانان شکایت کرده بود.

پولیس گفته است که این پیام اشاره می‌کند که هدف حمله کننده افراد اسپانیایی نژاد بوده است.

جاکوین کاسترو، نمایندۀ ایالت تکزاس در کانگرس ایالات متحده گفت: " این عمل زشت دهشت افگنی در مقابل امریکایی های اسپانیایی نژاد از انقسام نژادی و زشت گویی های قومی انگیزه گرفته و توسط تسلیحات جنگی محرک شده است."

اندریس مانویل لوپز اوبرادو، رییس جمهور مکسیکو گفته است که سه شهروند مکیسیکو در جریان این گلوله‌باری کشته و شش مکسیکویی دیگر زخمی شده است.

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا گلوله‌باری در یک فروشگاه بزرگ در ایالت تکزاس را محکوم کرده و این رویداد را وحشتناک عنوان کرده است.

XS
SM
MD
LG