لینک های دسترسی

Breaking News

اپل به فردی که بتواند قفل آیفون را باز کند، یک میلیون دالر جایزه می‌دهد


شرکت اپل برای کارشناسان عرصۀ امنیت تکنالوژی که بتوانند از تدابیر امنیتی کارگذاری شده روی تلیفون‌های آیفون موفقانه عبور کرده و قفل آن را بشکنند، یک میلیون دالر جایزه تعیین کرده است.

این اقدام که در جریان یک کنفرانس سالانه در لاس ویگاس امریکا اعلام شد، به منظور شناسایی خلاءهای امنیتی موجود در تلیفون‌های آیفون صورت گرفته است.

در این کنفرانس، علاوه بر سایر شرکت‌های بزرگ تکنالوژی، کارشناسان متعدد عرصۀ امنیت تکنالوژی نیز شرکت دارند.

این افراد و گروه‌ها، معمولا در تلاش هک کردن سیستم‌های کمپیوتری شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها اند تا با برجسته کردن خلاءهای امنیتی شان، امکان هک شدن این دستگاه‌ها به مقاصد غیرقانونی را کاهش دهند.

در گذشته، سایر شرکت‌ها نیز جوایزی را برای افرادی که بتوانند قفل‌ دستگاه‌هایشان را بشکنند، اعلام کرده بودند، اما یک میلیون دالر شرکت اپل، بزرگترین جایزه‌ای است که در این زمینه در نظر گرفته شده است.

این پول، به فرد یا افرادی داده می‌شود که شرایط شرکت اپل برای "دسترسی کامل" به تلیفون‌های آیفون بدون همکاری مالک آن را برآورده کند.

تا حالا هک کردن کامل تلیفون‌های آیفون، برای هکرها کار بسیار دشواری ثابت شده است.

شرکت اپل در گذشته نیز جوایزی تا دوصد هزار دالر را برای افرادی در نظر گرفته بود که بتوانند مشکلات جدی در مورد کیفیت کار تولیدات این شرکت را شناسایی و گزارش کنند.

شرکت‌های بزرگ دیگر، از جمله مایکروسافت و گوگل نیز پول‌های هنگفتی را در این راستا مصرف کرده اند.

مقامات شرکت مایکروسافت اعلام کرده اند که در جریان سال گذشته، مجموع ۴.۴ میلیون دالر را به افرادی توزیع کرده اند که توانستند مشکلات جدی امنیتی موجود در دستگاه‌های این شرکت را شناسایی کنند.

شرکت گوگل نیز گفته که از سال ۲۰۱۰ تا حالا، بیش از ۵ میلیون دالر را در همین راستا به مصرف رسانده است و در این مدت، بیش از ۸۵۰۰ گزارش جداگانه از مشکلات موجود در دستگاه‌هایش دریافت کرده است.

XS
SM
MD
LG