لینک های دسترسی

Breaking News

لوی سارنوالی ادعای آزار جنسی دانش‌آموزان در لوگر را بررسی می‌کند


لوی سارنوالی افغانستان، هیاتی را به رهبری نور حبیب جلال، معاون این اداره تعیین کرده است تا ادعاهای آزار جنسی دانش‌آموزان در لوگر را بررسی کند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان روز چهارشنبه ۴ دسمبر (۱۳ قوس) به صدای امریکا گفت که این هیات کارش را به گونۀ رسمی آغاز کرده است و در صورتی که "پیشرفتی در کارشان" داشته باشند، نتیجۀ آن همگانی خواهد شد.

این در حالیست که الیس ویلز، معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیایی جنوبی ومرکزی، گزارش‌های نشر شده در مورد استفاده جنسی از کودکان در مکاتب لوگر را نگران کننده خوانده است.

خانم ویلز در توییترش نوشته است: "ما از مسوولین افغان به شمول دفتر لوی سارنوالی می‌خواهیم که در مورد گزارش بسیار نگران کننده مبنی بر سو استفاده جنسی در مکاتب لوگر قاطعانه اقدام کنند".

به گفته خانم ویلز، خشونت جنسی به ویژه عمل "بچه بازی" در هیچ جامعه‌‌ای جا ندارد.

پیش از این کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز گفته بود که حاضر است در مورد آزار جنسی دانش آموزان پسر در لوگر، بررسی‌های را انجام دهد.

روز گذشته یک گروه بین‌المللی حمایت از کودکان در منازعات مسلحانه، نسبت به گزارش‌های آزار جنسی کودکان دانش‌آموز در ولایت لوگر ابراز "نگرانی عمیق" کرده است.

این گروه که ریاست مشترک آن را دفتر معاونت سازمان ملل متحد برای افغانستان (یوناما) و سویدن برعهده دارند، با انتشار اعلامیه‌ای از بازداشت دو فعال مدنی ولایت لوگر نیز که اخیرا از سوی امنیت ملی افغانستان صورت گرفت، ابراز نگرانی کرده است.

در اعلامیۀ این گروه از لوی سارنوالی افغانستان تقاضا شده که در مورد گزارش بدرفتاری جنسی با کودکان دانش‌آموز در لوگر و نیز در مورد بازداشت دو فعال مدنی لوگر در این رابطه، "تحقیقات فوری" آغاز کند.

XS
SM
MD
LG