لینک های دسترسی

Breaking News

پنتاگون تصاویر اشیای عجیب پرندۀ فضایی را نشر کرد


وزارت دفاع ایالات متحدۀ امریکا رسماً سه ویدیویی را نشر کرده است که نشان می‌دهد پیلوت‌های امریکایی با اشیای ناشناخته و عجیب در فضا روبرو می‌شوند.

پیش از این نیز تصاویری از رویارویی پیلوت‌های امریکایی با اشیای ناشناخته و مرموز در فضا یکبار در سال ۲۰۰۷ و بار دیگر در سال ۲۰۱۷ به گونۀ غیرقانونی و غیررسمی در انترنت پخش شده بود.

در پیوند با این تصاویر سیاه و سفید، وزارت دفاع امریکا روز دوشنبه ۲۷ اپریل با نشر بیانیه‌ای گفته است: "نشر این ویدیوها به منظور رفع غلط فهمی عامه است که آیا تصاویری که قبلاً نشر شده بود، واقعی بوده اند یا خیر و ویدیوهای دیگری هم وجود دارد. اشیای فضایی که در این ویدیوها مشاهده شده است تا هنوز ناشناخته باقی‌مانده است".

بر اساس معلومات وزارت دفاع امریکا، یکی از این ویدیوها در نومبر ۲۰۰۴ و دو ویدیوی دیگر در جنوری ۲۰۱۵ ثبت شده است.

در یکی از این ویدیوها صدایی که به گمان قوی متعلق به پیلوت است از موجودیت بیش از یک شی در فضا صحبت کرده و با شگفت‌زدگی می‌گوید: "خدای من، آن‌ها بر خلاف مسیر باد حرکت می‌کنند! باد با سرعت ۱۲۰ نات (۲۲۲ کیلومتر در ساعت) به سمت غرب می‌وزد. آن را ببین، مرد."

دنی اکوین، پیلوت جنگنده‌های سوپر هورنت امریکایی به گفتۀ خودش دوبار با این اشیای عجیب و ناشناخته روبرو شده است در سال ۲۰۱۷ به روزنامۀ نیویارک تایمز گفته بود "مردم دهه‌ها است که هنگام پرواز با طیاره‌های نظامی اشیای عجیب دیده اند".

به گفته آقای اکوین، این اشیای پرنده در ارتفاع نه کیلومتری، شش کیلومتری و حتا در سطح بحر به چشم می‌خورند و می‌توانند سرعت‌شان را کم و زیاد کنند و حتا ناگهان مافوق صوت، سرعت بگیرند.

دیفید فارور، پیلوت بازنشستۀ امریکایی دیگر امریکایی نیز در سال ۲۰۱۷ به شبکۀ تلویزیونی سی ان ان گفته بود که در سال ۲۰۰۴ اشیای ناشناختۀ خارجی را در فضا دیده است. او گفته بود: "زمانی‌که به آن نزدیک شدم، بر سرعت به سمت جنوب حرکت کرد و در کمتر از دو ثانیه ناپدید شد".

هری رید، سناتور پیشین ایالت نوادا، ایالتی که به خاطر تاسیسات سری قوای هوایی امریکا مشهور به "ساحۀ ۵۱" شهرت دارد، از اقدام پنتاگون برای نشر این ویدیوها ابراز خرسندی کرده است.

آقای رید در یک پیام تویتر نوشته است: "ایالات متحده نیاز دارد که به این مسله و پیامدهای احتمالی آن به امنیت ملی امریکا، نگاه جدی و علمی باندازد. مردم امریکا سزاوار آگاهی در این مورد اند".

وزارت دفاع ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ تصدیق کرد که برنامۀ چندین میلیون دالری تحقیقاتی را پیرامون اشیای ناشناخته شدۀ خارجی (UFO) راه اندازی کرده بود و به گفتۀ پنتاگون این برنامه در سال ۲۰۱۲ پایان یافته است.

XS
SM
MD
LG