لینک های دسترسی

Breaking News

جت جنگی سپاه پاسداران ایران سقوط کرد


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از "وقوع سانحه‌ای به دلیل نقص فنی" یک فروند جت جنگی آن کشور خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز که خبرها و فعالیت‌های سپاه پاسداران را پوشش می‌دهد، جنگنده روسی نوع سوخوی۲۲ صبح چهارشنبه سوم اگست (۱۲ اسد) در پایگاه هوایی شیراز سقوط کرد.

در گزارش آمده است که پیلوت‌های این جت جنگی متعلق به "نیروی هوا-فضای سپاه" هنگام دچار نقص فنی خود را با پاراشوت از این سانحه نجات دادند و به آنان آسیبی نرسیده است.

در چند ماه گذشته، کم از کم دو سانحۀ دیگر برای جنگنده‌های ایرانی رخ داده است.

اواخر ماه جوزای سال روان نیز اردوی ایران از سقوط یک جت جنگی اف-۱۴ در اصفهان به دلیل "نقص فنی" خبر داد.

چند هفته پیش از آن رویداد، یک جنگنده اف-۷ قوای هوایی ایران در اصفهان سقوط کرد که منجر به مرگ دو پیلوت شد. اردوی ایران دلیل سقوط این جنگنده را نیز "نقص فنی" اعلام کرد.

سقوط طیاره‌های جت جنگی در ایران در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. افزون بر آن در حوزۀ هوانوردی ملکی نیز ایران شاهد سانحه‌های هوایی بوده است که دلیل بروز آن "نقص فنی" گزارش شده است.

نیروی هوایی ایران به دلیل اعمال تحریم‌های غرب و ضعف ساختار با مشکلات جدی روبرو است. جت‌های جنگی قوای هوایی ایران متشکل از جنگنده‌های امریکایی است که پیش از انقلاب اسلامی خریداری شده است.

با رویکار آمدن حکومت اسلامی در ایران، جنگنده‌هایی روسی نیز در زمرۀ امکانات قوای هوایی ایران اضافه شده است.

جنگنده‌های امریکایی عمدتاً در اختیار نیروی هوایی اردوی ایران است، حالانکه نیروی هوا-فضایی سپاه، طیف مختلفی از طیاره‌ها و جنگنده‌ها را در اختیار دارد.

XS
SM
MD
LG