لینک های دسترسی

Breaking News

نتیجۀ مساوی انگلستان و امریکا راه صعود ایران را به دور حذفی جام جهانی قطر باز تر گذاشت


تیم فوتبال ایالات متحده برای صعود به دور حذفی باید رقابت با ایران را برنده شود.
تیم فوتبال ایالات متحده برای صعود به دور حذفی باید رقابت با ایران را برنده شود.

تیم ملی فوتبال ایالات متحده روز جمعه به یک تساوی بدون گول با تیم فوتبال انگلستان دست یافت.

با این نتیجه هر دو تیم هنوز می توانند برای رسیدن به دور حذفی جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲، امیدوار بمانند.

در گروه B که تیم های ایالات متحده، انگلستان، ایران و ویلز حضور دارند، پس از دور دوم رقابت های گروهی، انگلستان با یک پیروزی و یک مساوی در جایگاه نخست، ایران با یک باخت و یک برد در جایگاه دوم، ایالات متحده با دو مساوی سوم و ویلز با یک مساوی و یک باخت، تیم چهارم این گروه اند.

تیم ایران با پیروزی دو مقابل صفر که در برابر ویلز به دست آورد با دو گزینۀ (مساوی و برد) در برابر ایالات متحده به روز سه شنبه، می تواند راهی دور حذفی این جام شود.

اما تیم فوتبال ایالات متحده برای رسیدن به دور حذفی این جام "باید و باید رقابت روز سه شنبه ۲۹م ماه نومبر را برنده شود."

با توجه به پیروزی ۶-۲ تیم انگلستان در برابر ایران، انتظار بیشتری از این تیم برتر اروپایی می رفت تا فوتبال بهتری را به نمایش بگذارد.

اما ایران در رویارویی پر از هیجان که روز جمعه ۲۵م نومبر در برابر ویلز داشت؛ به باور مبصرین فوتبال "برتری و بهبود رو به افزایش فوتبال آسیا" را در میدان قطر به نمایش گذاشت.

ایرانی ها در شهر تهران پس از پیروزی تیم ملی این کشور در برابر ویلز به جاده ها برآمدند
ایرانی ها در شهر تهران پس از پیروزی تیم ملی این کشور در برابر ویلز به جاده ها برآمدند

ایرانی ها که اینبار با حاشیه ها و فراز و نشیب های زیادی به جام جهانی حضور یافته اند؛ از همرایی در سرود ملی ایران گرفته تا همسویی و حمایت تماشاچی های ایرانی در داخل و بیرون از میدان، در هفت دقیقۀ وقت ضایع شدۀ بازی توانستند دو بار دروازۀ تیم ویلز را بگشایند.

پیروزی که به باور مبصرین ایران از لحاظ "حیثیتی" سخت به آن نیاز داشت، به ویژه پس از پیروزی عربستان و جاپان در برابر ارجتناین و آلمان.

در دو رقابت دیگر روز جمعه از گروه A، تیم سنیگال با نتیجۀ سه مقابل یک، نه تنها قطر را شکست داد بلکه این تیم میزبان را از حضور در دور حذفی باز ماند.

پس از شکست روز جمعۀ قطر در برابر سنیگال، قطری ها باید تمام دور حذفی جام جهانی را در عدم حضور تیم شان به تماشا بنشینند.

اما هالند در یک بازی ناامید کننده به تساوی یک مقابل یک با تیم ایکوادور دست یافت. در این گروه هالند و ایکوادور با یک برد و یک مساوی چهار امتیازه اند و سنیگال به یک باخت و یک برد سه امتیاز دارد.

رقابت های روز شنبه میان تیم های تونس – آسترالیا، پولند – عربستان سعودی، فرانسه – دنمارک و ارجنتاین – مسکیکو برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG