لینک های دسترسی

Breaking News

آمار کووید۱۹ در افغانستان؛ ثبت ۱۹۴ واقعۀ جدید


وزارت صحت عامۀ افغانستان از ثبت ۱۹۴ واقعۀ جدید کووید۱۹ در ۱۵ ولایت این کشور خبر داد.

میروس علی‌زی، معاون سخنگوی این وزارت روز جمعه ۳۰ اپریل (۱۰ ثور) به خبرنگاران گفت که بیشتر این واقعات در ولایت ننگرهار و کابل ثبت شده اند.

آقای علی‌زی افزود که در ۲۴ ساعت گذشته، دو بیمار کووید۱۹ در کابل، دو تن در میدان وردک و دو نفر دیگر در ولایت‌های ننگرهار و کندز جان باخته اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت رقم مبتلایان کووید۱۹ به ۵۹هزار و ۹۳۹ نفر و شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به دوهزار و ۶۳۱ نفر افزایش یافته است.

الزامی‌شدن آزمایش ‌کروناویروس مسافران

ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان می‌گوید که برای جلوگیری از شیوع نوع جهش یافتهٔ کروناویروس، همه مسافرانی که به افغانستان سفر می‌کند، باید آزمایش کروناویروس را انجام دهند و نتیجهٔ منفی را با خود داشته باشند.

این اداره با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بر بنیاد بررسی مرکز حالات اضطرار کرناویروس وزارت صحت افغانستان، موج سوم و نوع جهش یافته این ویروس، شهروندان این کشور را تهدید می‌کند.

کروناویروس برای نخستین‌بار در دسمبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری جهانی مبدل شد.

آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده نشان می‌دهد که تا روز جمعه ۳۰ اپریل (۱۰ ثور) در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ میلیون و ۵۶۶هزار نفر به کووید۱۹ مبتلا شده که از این میان اضافه از سه میلیون و ۱۶۷هزار نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG