لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: ۱۵ فرد کلیدی طالبان را کشته ایم


مقام‌های وزارت دفاع افغانستان گفته اندکه در جریان عملیات اردوی ملی افغان در یک هفته گذشته، ۱۵ نفر از افراد کلیدی طالبان در ولایت‌های مختلف آن کشور، کشته شده اند.

سید غفور احمد جاوید، سخنگوی این وزارت دفاع، روز دوشنبه گفت که عملیات‌ زمستانی اردو به شدت در چندین ولایت جریان دارد و آنان تلاش می‌کنند تا افراد کلیدی و منابع مالی طالبان به ویژه لابراتوارهای تولید و پروسس مخدرات آن گروه را هدف قرار دهند.

آقای جاوید گفت که در یک هفتۀ گذشته نه فرمانده طالبان در ولایت های فاریاب، میدان وردک، هلمند، کندهار و غزنی و پنج تن از ولسوالان و معاونان ولسوالان طالبان در بدخشان، فاریاب و مسوول استخباراتی این گروه در ولسوالی ناوه غزنی کشته شدند.

برخی‌ اعضای ولسی جرگه و تحلیلگران سیاسی به عملیات‌های زمستانی وزارت دفاع افغانستان، خوشبین اند و آن را برای بهبود اوضاع امنیتی و کاهش تلفات قوای امنیتی و دفاعی افغان موثر می‌خوانند.

علی اکبر قاسمی، معاون کمیسیون امور دفاعی ولسی جرگه افغانستان به صدای امریکا گفت که برای موثریت بیشتر عملیات تهاجمی، حکومت افغانستان باید عملیات خود را در بهار سال آینده شدید تر و با هماهنگی بیشتر ادامه دهد.

در همین حال، جنرال عبدالوهاب وردک، فرمانده پیشین قوای هوایی افغانستان به صدای امریکا گفت که عملیات‌ تهاجمی وزارت دفاع سبب شده که تلفات نیروهای اردو و پولیس نسبت به چند ماه قبل کاهش یابد.

این در حالی است که شورای ولایتی بادغیس ادعا کرده است که شب گذشته۱۴ سرباز اردو در درگیری با طالبان کشته و سه سرباز دیگر مجروح شده اند.

اما جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس گفته است که در این درگیری‌ها، هفت نیروی امنیتی شامل سه نیروی خیزش مردمی کشته و شش تن مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG