لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ طالبان برای تصرف 'ساحات نفت‌خیز' ولایت سرپل


مقام‌های محلی در ولایت سرپل گفته اند که در درگیری میان نظامیان افغان و طالبان در این ولایت، ۲۰ نظامی افغان کشته و ۲۳ نظامی دیگر زخمی شده اند.

ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل امروز سه شنبه (۱۱جدی) به صدای امریکا گفت که طالبان شب گذشته از سه استقامت بر ولسوالی صیاد و ساحات نفت خیز از نقاط مرکزی این ولایت حمله کرده که برای دو طرف تلفات وارد شده است.

آقای امانی افزود "طالبان ساعت هفت شام حمله های شان را آغاز کردند و تا صبح امروز ادامه داشت، در این درگیری ها بیش از ۲۰ نظامی که شامل پولیس ملی و محلی، امنیت ملی و نیروهای محافظت عامه شهید شده و ۲۳ نظامی دیگر زخمی داریم. در این جنگ ها بر دشمن هم تلفات سنگین وارد شده است".

طالبان نیز گفته اند که در این درگیری ها تلفات بر نظامیان افغان وارد کرده اند.

در همین حال، شورای ولایتی سرپل از وضعیت ناگوار امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کند و تاکید دارد که هم اکنون شماری از ولسوالی ها در این ولایت در تهدید بلند امنیتی قرار دارند.

معصومه رمضانی، عضو شورای ولایتی سرپل به صدای امریکا گفت که جنگ با گذشت هر روز در این ولایت افزایش یافته و حتی طالبان در سرپل توانسته اند خود شان را تا نزدیکی های مرکز این ولایت برسانند.

خانم رمضانی از حکومت خواست که برای کاهش ناامنی‌ها و جلوگیری از گسترش فعالیت طالبان در این ولایت عملیات نظامی را در این ولایت راه‌اندازی کنند.

XS
SM
MD
LG