لینک های دسترسی

Breaking News

جنرال ارشد امریکایی: در کنار افغانستان می‌مانیم


جنرال مکنزی

جنرال فرانک مکنزی، فرمانده قوای مرکزی ایالات متحده در سفر به کابل تاکید کرده که کشورش به حمایت از افغانستان و به ویژه نیروهای امنیتی این کشور ادامه خواهد داد.

آقای مکنزی روز شنبه ۲۰ جولای (۲۹ سرطان) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان در کابل، روی گفتگوهای صلح و برگزاری انتخابات افغانستان نیز گفتگو کرده است.

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی، در اعلامیه‌ای گفته است که آقای مکنزی، از پیشرفت‌ها و بلند رفتن ظرفیت‌های رزمی قوای مسلح افغانستان ابراز رضایت کرده و اطمینان داده است که اردوی ایالات متحده امریکا، کمک‌هایش را به نظامیان افغان ادامه خواهد داد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که امریکا تا حالا چندین بار با نمایندگان طالبان بر سر چگونگی پایان جنگ در افغانستان گفتگو کرده اند.

یکی از خواست‌های اصلی طالبان، خروج فوری نیروهای امریکایی از افغانستان بوده است؛ با این حال، مقامات امریکایی گفته اند که اگرچه حاضر اند از این کشور بیرون شوند، اما تا حالا جدول زمانی خروج نظامی از افغانستان نهایی نشده است.

فرمانده قوای مرکزی امریکا در حالی از کابل دیدن می‌کند که هفته گذشته، حضور گروه داعش در افغانستان را نگران‌کننده خوانده و گفته بود که این گروه می‌خواهد به اهداف امریکایی در افغانستان حمله کند.

XS
SM
MD
LG