لینک های دسترسی

Breaking News

جو بایدن در میان نامزدان حزب دموکرات پیشتاز است - رویترز


جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا، در میان نامزدان دموکرات پیشتاز است.

نظرپرسی خبرگزاری رویترز نشان داده است که رای جو بایدن میان دموکرات‌ها و رای دهندگانی که خود را مستقل می‌خوانند از ۲۴ درصد در ماه اپریل به ۲۹ درصد در هفته جاری افزایش یافته است.

رویترز همچنان گزارش داده است که در این نظرپرسی بیشتر رای دهندگان امریکایی در گروه سنی ۱۸ تا ۳۸ سال از برنی سندرز، نامزد دیگر انتخابات ۲۰۲۰ امریکا حمایت کرده اند و در دیگر گروه‌های سنی، آقای بایدن پیشتاز است.

حدود ۲۹ درصد از زنانی که خود را دموکرات یا رای دهندۀ مستقل می‌دانند گفته اند که به بایدن رای خواهند داد. ماه گذشته ۲۵ درصد این زنان به حمایت از جو بایدن نظر داده بودند.

همچنین، ۱۳ درصد از دموکرات‌ها و رای‌دهندگان مستقل اعلام کرده‌‌اند که به برنی سندرز رای خواهند داد. نتایج نظرپرسی خبرگزاری رویترز نشان داده است که رای دیگر نامزدان دموکرات از شش درصد بیشتر نیست.

جو بایدن دو بار در سال‌های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا بود و هشت سال به عنوان معاون ریاست جمهوری در کنار باراک اوباما، رییس جمهور پیشین امریکا کار کرد.

آقای بایدن با ۷۶ سال عمر، از نظر سنی در میان ۱۸ چهره مطرحی که رسما اعلام داوطلبی برای نامزدی حزب دموکرات کرده‌اند، در جایگاه دوم قرار دارد. برنی سندرز، ۷۷ ساله، سالمندترین نامزد دموکرات در انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری امریکا است.

بایدن پیشتر از سوی چند زن به "رفتار نامناسب با زنان" متهم شده بود. او اما در بیانیه‌ای گفته بود در کارزارهای انتخاباتی، بسیاری را در آغوش کشیده و بوسیده ولی هرگز فکر نمی‌کند رفتار نامناسبی از او سر زده باشد.

نامزد حزب دموکرات به احتمال زیاد رقیب دونالد ترمپ، رییس جمهور کنونی و نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG