لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده جدید نظامیان امریکایی در افغانستان را بشناسید


سکات میلر از جملۀ نخستین نظامیان امریکایی بود که پس از حملات ۱۱ سپتامبر وارد افغانستان شدند

قرار است جان نکلسن، فرمانده ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، یکشنبه (دوم سپتامبر ۲۰۱۸) فرماندهی این ماموریت را رسماً به آستن سکات میلر، جنرال دیگر امریکایی، واگذار کند.

نکلسن در زمانی فرماندهی کم و بیش ۱۴ هزار سرباز امریکایی و حدود ۶۵۰۰ نظامی ناتو را به آقای میلر می‌سپارد که به گفتۀ وی بیش از هر وقت دیگر روزنه برای یافتن راه حل سیاسی برای جنگ در افغانستان پدید آمده است.

آقای نکلسن به رادیوی ملی امریکا (ان پی آر) گفته است که "اکنون برای تامین صلح در افغانستان، ندای جهانی بلند شده است. جامعۀ مدنی، فعالان صلح، مدافعان حقوق زنان و مخالفان سیاسی همه صلح می‌خواهند. طالبان نیز به گونه‌ای به این نداها پاسخ گفته است. ما در ۱۷ سال گذشته چنین پیام‌هایی را از طالبان ندیده بودیم".

سابقۀ نظامی میلر

آقای میلر، ۵۷ ساله، که در ایالت هاوایی زاده شده است، پس از فراغت از اکادمی نظامی وست پاینت امریکا در سال ۱۹۸۳ در بخش های مختلف اردوی ایالات متحده ایفای وظیفه کرده است.

آقای میلر برخی از محرمانه ترین ماموریت های نظامیان امریکایی چون تعقیب دهشت افگنان مظنون در جهان و فرماندهی قوای خاص به شمول دلتا فورس و تیم ششم قوای خاص بحری امریکا را رهبری کرده است. او هنگام رهبری واحدهای دلتا فورس در عراق، به رویکرد مهاجمانۀ نظامی بر ضد شورشیان شهرت کسب کرد.

جنرال میلر شامل نخستین دستۀ نظامیان امریکایی بود که پس از حملات دهشت افگنی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بر ایالات متحده به افغانستان اعزام شدند. او در سال ۲۰۱۰ مسوولیت رهبری ماموریت آموزشی و تجهیز قوای محلی و پولیس افغان و از جون ۲۰۱۳ تا جون ۲۰۱۴ فرماندهی قوای خاص امریکایی مستقر در افغانستان را عهده دار بود.

افزون بر این، این جنرال امریکایی در عراق، بوسنیا، امریکای لاتین و سومالیا نیز رهبری چندین ماموریت نظامی را در کارنامۀ نظامی خود دارد.

کانگرس ایالات متحدۀ امریکا گزینش جنرال میلر را به صفت فرمانده نظامیان امریکایی و ناتو مستقر در افغانستان تایید کرده است و قرار است سر از روز یکشنبه (۳۰ اگست) او رهبری ۱۴ هزار سرباز امریکایی و حدود ۶۴۰۰ سرباز ناتو مستقر در افغانستان را به عهده بگیرد.

XS
SM
MD
LG