لینک های دسترسی

Breaking News

مسافرین ربوده‌شدۀ میدان وردک رها شدند – مقام‌ها


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که شب گذشته تمامی غیرنظامیان ربوده شده از درۀ جلریز این ولایت رها شده و با خانواده‌های شان پیوستند.

محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان وردک روز سه‌شنبه اول دسمبر (۱۱ قوس) به صدای امریکا گفت: "شماری از این غیرنظامیان قبلاً آزاد شده بودند و ۱۱ نفر آنان حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته آزاد شدند و صبح امروز به خانواده‌های شان تحویل داده شدند."

آقای شریف‌زی افزود که این مسافرین به میانجی‌گری‌ متنفذین و بزرگان محلی ولسوالی جلریز و بهسود ولایت میدان وردک رها شدند.

پولیس این ولایت می‌گوید که جنگجویان طالبان این افراد را هفته گذشته در مربوطات ولسوالی جلریز میدان وردک ربوده بودند.

تا اکنون طالبان در این ‌مورد چیزی نگفته اند، اما پولیس میدان وردک تاکید کرد که بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که طالبان در ربودن این افراد دست داشته اند.

حاجی احمد جعفری، یکی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک نیز گفت که تمام این مسافرین از چنگ جنگجویان وابسته به گروه طالبان رها و به خانواده‌های شان سپرده شدند.

جلریز یکی از ولسوالی‌های نا امن میدان وردک است که در امتداد شاهراه نمبر۲ کابل - بامیان موقعیت دارد. مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که طالبان در ساحات مختلف این ولسوالی حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG