لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس میدان وردک: طالبان ۲۸ غیرنظامی را در جلریز ربودند


مقام‌های امنیتی ولایت میدان وردک می‌گویند که افراد مسلح مربوط به گروه طالبان صبح روز چهارشنبه ۲۵ نومبر (پنجم قوس)، ۲۸ غیرنظامی را در ولسوالی جلریز ربودند.

محمد هوفیانی، سخنگوی پولیس این ولایت به صدای امریکا گفت که طالبان صبح امروز نزدیک به ده موتر مسافربری را که از حصۀ اول بهسود این ولایت به طرف کابل می‌رفتند توقف داده و ۲۸ مسافر را به جای نا معلوم انتقال داده است.

گروه طالبان تا اکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته اند، اما سخنگوی پولیس میدان وردک می‌گوید که بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که این کار توسط طالبان انجام شده است.

مقام‌ها گفته اند که تلاش‌ها برای رهایی این افراد از سوی متنفذین محلی ولسوالی جلریز، سیاه پیتو و حصله اول بهسود جریان دارد تا این غیرنظامیان آزاد شوند.

در این حال، برخی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک می‌گویند که این شمار غیرنظامیان از سوی سید تقی مشهور به "بچه سید فروتن" یکی از فرماندهان پیشین جهادی که اخیراً به گروه طالبان پیوسته است در ساحۀ "سیاه پیتو" ربوده شده اند.

احمد جعفری و شریف‌الله هوتک دو تن از اعضای شورای ولایتی میدان وردک به صدای امریکا گفته اند که طالبان در ساحۀ سیاه پیتو ایست بازرسی ایجاد کرده و این غیرنظامیان را با خود برده اند.

ولسوالی جلریز در امتداد شاهراه نمبر۲ کابل-بامیان واقع شده است که یکی از ناامن‌ترین شاهراه های کشور محسوب می‌شود که به گفتۀ مقام‌ها، طالبان در ساحات مختلف آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG