لینک های دسترسی

Breaking News

حملات گستردهٔ طالبان به هدف 'سقوط' ولسوالی بالامرغاب بادغیس


مقام های محلی ولایت بادغیس از درگیری شدید میان نظامیان‌افغان و گروه طالبان در ولسوالی بالامرغاب این ولایت خبر می‌دهند.

این درگیری‌ها از یک هفته به این سو آغاز شده که به گفته مقام‌های محلی این ولایت، گروه طالبان در تلاش "سقوط "این ولسوالی اند.

عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس ادعا دارد که ولسوالی بالامرغاب این ولایت، در محاصره "کامل" گروه طالبان قرار دارد و ساحه کنترول نظامیان افغان به مرکز این ولسوالی محدود شده است.

آقای بیگ گفت: " اگر به زودترین فرصت نیروهای کمکی به این ولسوالی فرستاده نشود، احتمال تلفات سنگین قوای افغان وجود دارد".

گروه طالبان نیز ادعا کرده اند که بسیاری از مراکز نظامی و پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان را در ولسوالی بالامرغاب تصرف کرده و اکنون در نزدیکی بازار این ولسوالی با نیروهای افغان در حال جنگ اند.

در همین حال، عبدالغفور ملکزی، والی ولایت بادغیس روز جمعه ( ۲۴حوت) به صدای امریکا گفت که به تازه‌گی ده‌ها کوماندوی و سربازان تازه نفس پولیس به این ولسوالی رسیده و به گفته وی "جای نگرانی نیست" و وضعیت امنیتی ولسوالی بالامرغاب بزودی تغییر خواهد کرد.

آقای ملکزی افزود: " هلیکوپترهای جنگی قوای‌افغان به ولایت بادغیس برای هدف قرا دادن دهشت افگنان رسیده اند، طالبان در خانه های مردم پناه برده و همین سبب طولانی شدن جنگ در این ولسوالی شده است".

به گفته مقام های محلی بادغیس، در یک هفته گذشته، دستکم ۱۳ نظامی افغان کشته شده و دوازده تن دیگر مجروح شده اند.

در این جنگ‌ها به طالبان نیز تلفات سنگین وارده شده است جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس به صدای امریکا گفت که در این جریان یک هفته گذشته ۴۰ طالب مسلح کشته شده و ده‌ها تن دیگر آنان زخمی شده اند.

گروه طالبان همچنان ادعا کرده که شماری از نیروهای امنیتی افغان را اسیر گرفته اند؛ اما سخنگوی والی بادغیس به اسارت گرفتن سه تا پنج سرباز امنیتی افغان را بدست طالبان تأیید کرد و گفت که تلاش‌ها توسط بزرگان قومی برای آزادی آنان جریان دارد.

XS
SM
MD
LG