لینک های دسترسی

Breaking News

​وزارت دفاع: کوماندو‌ها به جاغوری اعزام شدند


وزارت دفاع ملی افغانستان می گوید که برای سرکوب طالبان، کوماندوها به ولسوالی جاغوری غزنی رسیده اند.

سخنگوی این وزارت، برای باشندگان جاغوری اطمینان می دهد که وضعیت بزودی در این ولسوالی تغییر خواهد کرد و طالبان توان ایستادگی در برابر نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را ندارد.

غفور احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان امروز پنجشنبه (۱۷‌عقرب) افزود: " کوماندوها به جاغوری رسیده اند و برای باشندگان جاغوری اطمینان می دهیم، در هرجایکه نیروهای امنیتی و دفاعی باشند تروریستان و طالبان تاب آورده نمی توانند"

در همین حال،خالق داد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی که در ولسوالی جاغوری حضور دارد ادعا می کند که طالبان برخی از ساحات را در این ولسوالی به آتش کشیده اند.

آقای اکبری افزود: " اگر کمک های هوایی در حمایت از نیروهای امنیتی افغان صورت نگیرد، نیروهای امنیتی توان عقب زدن طالبان را از این ولسوالی ندارند".

تلفات در غزنی

مقام های امنیتی ولایت غزنی تایید کرده اند که در حمله های طالبان بر جاغوری تلفاتی بر نظامیان افغان وارده شده است.

در دو روز درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان، باشی حبیب الله قوماندان پولیس محلی جاغوری و سه تن از نظامیان افغان کشته شده اند.

غلام داوود ترخیل فرمانده پولیس غزنی امروز پنجشنبه (۱۷‌عقرب) تایید کرد که، طالبان شب گذشته با انجام حمله های تهاجمی، اداره ولسوالی خوگیانی این ولایت را برای چند ساعت در اختیار گرفته و در این درگیری ها، سرپرست قوماندانی این ولسوالی با سه تن از نظامیان افغان، جان باخته اند.

در همین‌حال محمد یونس رمضانی، قوماندان پولیس ولسوالی جاغوری صبح امروز پنجشبنه ( ۱۷عقرب) به صدای امریکا گفت که جنگ در ولسوالی جاغوری ادامه دارد و در این درگیری ها ، ۱۲ تن از جنگ‌جویان طالب کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG