لینک های دسترسی

Breaking News

والی بادغیس: مرکز ولسوالی بالامرغاب در کنترول نظامیان افغان است


یک روز پس از حملات گسترده طالبان به هدف سقوط ولسوالی بالامرغاب، والی بادغیس ادعاهای سقوط این ولسوالی را رد کرده و می‌گوید که مرکز این ولسوالی در کنترول نظامیان افغان است.

عبدالغفور ملکزی، والی این ولایت روز جمعه (۱۰ جوزا) به صدای امریکا گفت نیروهای کمکی تازه نفس به هدف عقب زدن طالبان در این ولسوالی رسیده اند.

آقای ملکزی افزود که در دو روز درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی، چهار سرباز امنیتی افغان جان باخته و پنج سرباز دیگر زخمی شده اند.

مقام‌های محلی بادغیس می‌گویند که در دو روز گذشته تلفات زیادی بر جنگجویان طالبان نیز وارده شده و اما آمار دقیق آن تا هنوز روشن نیست.

برخی از نمایندگان مردم بادغیس در ولسی جرگه افغانستان ادعا دارند که ده‌ها نظامی افغان از روز گذشته بدین سو، در محاصره طالبان قرار دارند و نیز طالبان بسیاری از بخش‌های این ولسوالی را در کنترول خود شان گرفته اند.

ضیا اکازی، نماینده بادغیس در ولسی جرگه ادعا کرد که ده‌ها نظامیان افغان پس از حملات گسترده طالبان مجبور به عقب نشینی شدند که در حال حاضر این نیروها در کندک سربازان اردوی ملی در آن سوی رود مرغاب به سر میبرند.

وی افزود که در حاضر دست کم ۲۵۰ سرباز در کندک اردوی ملی در محاصره طالبان قرار دارند و تا اکنون نیروی کمکی برای نجات آنان به محل فرستاده نشده است.

افزایش حملات طالبان باشندگان این ولسوالی را نگران کرده است. باشندگان ولسوالی بالامرغاب بادغیس می‌گویند که کافی نبودن نیرو نظامی در این ولسوالی باعث شده است که در جریان یک ماه، بار دیگر طالبان به این ولسوالی حمله کنند.

عبدالحمید یکی از باشندگان ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس گفت: " طالبان در تلاش دارند که پل ارتباطی کندک اردوی ملی با ولسوالی بالامرغاب را انفجار دهند تا راه نیروهای کمکی بهکندک اردوی ملیمسدود شود".

مقام‌های بادغیس در این باره چیزی نگفتند.

XS
SM
MD
LG