لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات از کشته شدن ۱۲ سرباز اردو در غرب افغانستان خبر دادند


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

مقام های محلی ولایت بادغیس می گویند که شب گذشته در یک کمین گروه طالبان در این ولایت، ۱۲ سرباز اردوی ملی کشته شده اند.

عبدالغفور ملکزی، والی ولایت بادغیس روز جمعه (۲۰ ثور) به صدای امریکا گفت که این حادثه زمانی اتفاق افتاد که سربازان اردو در حال اکمال یک پوسته امنیتی در منطقه "اکازو" ولسوالی بالامرغاب این ولایت بوده اند.

آقای ملکزی افزود بر اساس آمار ابتدایی در این درگیری دوازده سرباز اردوی ملی کشته و چندین سرباز دیگر زخمی شده اند.

والی بادغیس گفت که پس از رسیدن قوای کمکی به این منطقه، جنگجویان طالبان از ساحه فرار کرده و در حال حاضر کنترول این منطقه بدست نیروهای امنیتی افغان است.

گروه طالبان اما گفته اند که در این درگیری بیست سرباز کماندوی افغان کشته شده و بسیاری از سلاح و مهمات آنها را بدست آورده اند.

همزمان اعضای شورای ولایتی فراه از کشته شدن سه سرباز پولیس ملی و زخمی شدن دو سرباز دیگر پولیس در درگیری با افراد گروه طالبان در حومه شهر فراه خبر میدهند.

دادلله قانع، عضو شورای ولایتی فراه ادعا کرد که این درگیری شب گذشته در منطقه "ریگی" شهر فراه بوقوع پیوسته و در آن دو سرباز پولیس نیز به اسارت گروه طالبان درآمده اند.

مقام های محلی فراه تا بحال در این مورد ابراز نظری نکرده اند.

تلفات خیزش‌های مردمی در غور

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می‌گوید که در درگیری افراد گروه طالبان با نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی "ساغر" این ولایت، ۳ تن از نیروهای خیزش مردمی کشته شده، چهار تن دیگر زخمی و دو تن از نیروهای خیزش مردمی به اسارت گروه طالبان درآمده اند.

آقای خطیبی افزود که با اعزام نیروهای کمکی به این ولسوالی، افراد طالبان از ساحه متواری شده اند.

XS
SM
MD
LG