لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ طالبان بر یک پایگاه پولیس در قندهار


مقام‌های محلی افغان در ولایت قندهار گفته اند که پایگاه پولیس در ولسوالی معروف آن ولایت هدف انفجار دو موتر بم‌گذاری شده قرار گرفته؛ اما به گفتۀ مقام‌ها از سقوط این پایگاه جلوگیری شده است.

تادین‌خان، فرمانده پولیس قندهار امروز پنجشنبه ۲۷ اگست (ششم سنبله) به صدای امریکا گفت که جنگجویان طالبان حوالی ساعت ۷:۰۰ دیشب این مرکز را هدف قرار دادند و درگیری میان دو طرف آغاز شد.

به گفتۀ فرمانده پولیس قندهار در این درگیری شش مهاجم طالب کشته و هفت جنگجوی دیگر آن گروه زخمی شده اند. او افزود که یک پولیس سرحدی نیز در این حمله کشته شده است.

اما یک منبع امنیتی در ولسوالی معروف قندهار که نخواست نامش فاش شود، به صدای امریکا گفت که در این رویداد به شمول یک پولیس سرحدی، پنج نظامی افغان کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

برعلاوۀ ولسوالی معروف، جنگجویان طالبان از سه روز گذشته به این طرف حملات شان را در ولسوالی‌های دند، پنجوایی، ارغنداب و شاه‌ولی کوت ولایت قندهار شدت بخشیده اند.

تادین خان فرمانده پولیس قندهار گفت که طالبان پلان‌های زیادی داشتند؛ اما به گفتۀ وی آن گروه در هرجا با شکست مواجه شده و زیان‌های سنگین را متحمل شده اند.

طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG