لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار موتر بم‌گذاری شده در بلخ سه کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت


مقام‌های امنیتی افغان تایید کرده اند که در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شدۀ طالبان در ولایت بلخ، سه نفر به شمول دو غیرنظامی کشته و بیش از ۴۰ تن دیگر زخمی شده اند.

وزارت دفاع افغانستان روز سه شنبه ۲۵ اگست (چهارم سنبله) در خبرنامه‌ای گفته است که حمله‌کننده انتحاری موتر نوع "مازدا" پر از مواد منفجره‌ را صبح امروز در میان خانه‌های مسکونی انفجار داده است.

به گفتۀ این وزارت در این انفجار، دو غیرنظامی و یک سرباز کماندوی افغان کشته و بیش از ۴۰ تن دیگر به شمول شش نظامی زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است که در این انفجار ده‌ها خانه مسکونی تخریب شده است.
وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است که در این انفجار ده‌ها خانه مسکونی تخریب شده است.

در این حال، گل‌بازخان ناصری، ولسوال بلخ به صدای امریکا گفت که این موتر بم‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز نظامی نیروهای اردو انفجار کرده که تلفاتی در پی دارد.

طالبان مسوولیت این انفجار را به عهده گرفته و سخنگوی این گروه گفته است که حمله در انتقامجویی از ویدیویی بود که در آن افراد مبلس با یونیفورم نظامی به اجساد طالبان "بی‌حرمتی" می‌کنند.

پس از نشر آن ویدیو در رسانه های اجتماعی، دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) خواهان بررسی آن رویداد شده بود.

یوناما ناوقت پنجشنبه ۱۳ اگست (۲۳ اسد) این کار را "تکان‌دهنده" خوانده و گفت که این موضوع باید هرچه زودتر بررسی شود.

وزارت دفاع افغانستان گفت که در این مورد تحقیق جدی صورت می‎گیرد.

در خبرنامه این وزارت آمده بود: "اگر ثابت شود که این افراد منسوبین اردوی ملی اند، با متخلفین مطابق قوانین نافذه دولت اسلامی افغانستان، برخورد خواهد شد."

XS
SM
MD
LG