لینک های دسترسی

Breaking News

سفر هیات طالبان به رهبری ملا برادر به اندونیزیا


یک هیات ۸ نفری دفتر سیاسی طالبان در قطر به رهبری ملا عبدالغنی برادر برای دیدار با مقام‎های اندونیزیایی به جاکارتا رفته است.

گروه طالبان در اعلامیه‌ای روز جمعه ۲۶ جولای (۴ اسد) گفته که این هیات با مقام‌های اندونیزیایی "دربارۀ اهمیت همکاری در رابطه به گفتگوهای صلح و آینده افغانستان" بحث و رایزنی خواهند کرد.

مقام‌های اندونیزیایی تا اکنون در باره سفر هیات طالبان به این کشور چیزی نگفته اند.

این سفر هیات طالبان در حالی صورت می‌گیرد که قرار است تا یک ماه دیگر، دومین نشست علمای دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا در این کشور برگزار شود.

شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته در اعلامیه‌ای گفت که اندونیزیا از افغانستان خواسته تا فهرستی از علمای دینی این کشور را برای شرکت در نشست معرفی کند.

علمای دینی سه کشور نخستین بار اول در ماه می سال گذشته روی روند صلح و جستجوی راه های پایان جنگ افغانستان بحث کردند.

در همین حال ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که باید "ماه عسل رهبران طالبان در قطر و پاکستان" پایان یابد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری دیروز (پنجشنه) در واکنش به حملات انفجاری پی‌هم در کابل و ننگرهار به خبرنگاران گفت که رهبران طالبان در بیرون از کشور به راحتی گشت‌وگذار می‌کنند و جنگجویان این گروه در داخل افغانستان دست به "کشتار مردم" می‌زنند.

آقای صدیقی از ایالات متحده و کشورهای منطقه خواست که فشارهای زیادی را بر اعضای رهبری گروه طالبان در دفتر سیاسی این گروه در قطر وارد کنند تا آنان دست از "جنگ و خون‌ریزی" بردارند.

XS
SM
MD
LG