لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان مانع رفتن قوای افغان به محل سقوط طیاره امریکایی شدند


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

یک روز پس از سقوط یک طیاره امریکایی در غزنی، مقام‌های محلی در آن ولایت گفته اند که طالبان مانع ورود نظامیان افغان به محل سقوط این طیاره شده اند.

وحیدالله کلیمزی، والی غزنی روز سه شنبه ۲۸ جنوری (هشتم دلو) به صدای امریکا گفت که طالبان در اطراف ساحه‌ای که این طیاره سقوط کرده، ماین جاسازی کرده و نیروهای امنیتی موفق نشده اند تا به این محل برسند.

آقای کلیمزی افزود که نظامیان افغان تلاش‌های شان را شدت داده اند تا وارد روستای "سدوزی" ولسوالی ده یک ولایت غزنی شوند.

در همین حال محمد خالد وردک، فرمانده پولیس ولایت غزنی گفته است که طالبان به کاروان نیروهای امنیتی افغان که می‌خواستند به محل سقوط این طیاره بروند حمله کرده و مانع آنان شده اند. او در مورد تلفات ناشی از این درگیری جزییات نداد.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از فرمانده پولیس ولایت غزنی گزارش داده است که در سانحۀ هوایی دیروز، چهار نفر از سرنشینان این طیاره کشته و دو سرنشین دیگر آن زخمی شده اند.

آقای وردک به این خبرگزاری همچنان گفته است که "زخمی‌های این رویداد ناپدید اند" و تلاش‌های برای پیدا کردن آنان جریان دارد.

اردوی ایالات متحده تایید کرده است که یک طیاره نظامی امریکایی در ولایت غزنی سقوط کرده است. اما در مورد تلفات ناشی از این سانحه جزییاتی ارایه نکرده است.

سونی لگیت، سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان دیروز با نشر اعلامیه‌ای ضمن تایید سقوط طیاره، گزارش های را رد کرد که گویا این طیاره توسط طالبان سقوط داده شده است.

نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان گفته اند که تحقیقات در مورد انگیزۀ سقوط این طیاره جریان دارد.

XS
SM
MD
LG