لینک های دسترسی

Breaking News

۱۴ نیروی طرفدار حکومت در حملات طالبان کشته شدند


مقام‌ها در تخار و ننگرهار می‌گویند که ۱۴ تن از نیروهای خیزش مردمی و نظامیان افغان در نتیجۀ حملات طالبان در این دو ولایت کشته شدند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار امروز پنجشنبه ۲۰ اگست (۳۰ اسد) به صدای امریکا گفت که شب گذشته جنگجویان طالبان بر قرارگاه ملک احمد تاتار، یکی از فرماندهان نیروی خیزش مردمی در ولسوالی خواجه بهاوالدین حمله کردند.

او افزود: "متاسفانه در جریان درگیری ده نفر از ملک احمد تاتار کشته شده و چهار نفر دیگرشان زخمی شده و حملات مخالفین هم دفع شده و همچنان شش تن از طالبان نیز کشته شده و چهار نفر آنان نیز زخمی شده اند."

در همین حال یک منبع امنیتی در ولایت تخار که نخواست از وی نام برده شود، گفت که در این درگیری‌ها ۱۴ نیروی خیزش مردمی مربوط به ملک ‌احمد تاتار به شمول یک نیروی سرحدی کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

پولیس تخار گفت که حملات طالبان پس از رسیدن نیروهای کمکی ساعت ۲:۰۰ پس از نیمه‌شب عقب زده شد و درگیری پایان یافت.

به گفتۀ مقامات امنیتی اکنون وضعیت در ولسوالی خواجه‌ بهاوالدین تحت کنترول نیروهای امنیتی افغان است.

از سویی هم، مقام‌ها در ننگرهار تایید کردند که جنگجویان طالبان ساعت ۲:۰۰ پس از نیمه‌شب گذشته بر پوسته‌های نیروهای سرحدی در ساحه نکورخیل داکو ولسوالی خوگیانی حمله کردند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز پنجشنبه ۲۰ اگست (۳۰ اسد) به صدای امریکا گفت که در این درگیری چند ساعته، چهار نظامی افغان کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

خوگیانی افزود که ده تن از جنگجویان طالبان نیز در این درگیری کشته شده اند.

خالد یک باشندۀ محل به صدای امریکا گفت که درگیری چند ساعت ادامه داشت و از چهار طرف جنگجویان طالبان با اسلحه سبک و سنگین پوسته‌های امنیتی را هدف قرار می‌دادند.

طالبان تا اکنون در مورد این حملات چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG