لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان چهار عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی را با خود بردند


برخی از اعضای کاروان صلح خواهان هلمندی می‌گویند که طالبان چهار عضو این کاروان را در ولسوالی موسی قعله ولایت هلمند با خورد برده و از سرنوشت آنان خبری نیست.

پاچا خان مولاداد، مسوول روابط عامه این کاروان، روز دوشنبه سوم ماه می (۱۳ جوزا) به صدای امریکا گفت که طالبان این افراد را شام روز گذشته از ساحه "نوزاد رود" ولسوالی موسی‌قلعه با خود برده اند.

دست‌کم ۳۰ تن از اعضای کاروان صلح خواهان هلمندی، روز پنج‌شنبه هفته گذشته، لشکرگاه مرکز هلمند را پای پیاده به مقصد ولسوالی موسی‌قلعه که بسیاری بخش‌های آن در کنترول طالبان است آغاز کرده اند.

اقبال خیبر، رییس کاروان صلح‌خواهان هلمندی، بسم‌الله وطندوست سخنگوی این کاروان، حاجی فرهاد مسوول این کاروان در هلمند و غلام سرور غفاری مسوول کاروان صلح‌خواهان هلمندی در ننگرهار از اعضای برجستۀ این کاروان اند که طالبان آنان را با خود برده اند.

آقای مولاداد افزود: "همین که اعضای کاروان صلح خواهان هلمندی به ولسوالی موسی قلعه رسیدند، طالبان پیش روی شان را گرفت. دیدار با طالبان در سفر به موسی قلعه در اجندای این کاروان شامل نبود".

پیش از این، اعضای حرکت صلح خواهان هلمندی به صدای امریکا گفته بودند که با سفر به ساحات زیر کنترول طالبان، می‌خواهند پیام صلح خواهانه شان را به باشندگان این ولسوالی برسانند.

گروه طالبان تا اکنون در این رابطه چیزی نگفته است، اما پیش از این، کااروان‌های صلح خواهی در افغانستان را دسیسه دشمن خوانده بود.

پیش از این، شماری از جوانان هلمندی به تاریخ ۲۳ ماه ثور۱۳۹۷ از شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، این حرکت صلح‌خواهانه را با پای پیاده، آغاز کردند و پس از ۳۸ روز، در ۲۸ جوزا به کابل رسیدند.

این کاروان نخستین جنبشی است که اعضای آن برای دادخواهی صلح ، ۷۰۰ کیلومتر را پیاده طی کردند.

XS
SM
MD
LG