لینک های دسترسی

موافقه اسرائيل براي پرداخت ماليات جمع شده به فلسطيني ها


مامورين اسرائيلي ميگويند حکومت ده ها ميليون دالري را به فلسطينيان ميدهد که از رهگذر جمع آوري ماليات جمع شده بود وبايد به فلسطيني هامي پرداخت.

اسرائيل بعد از آن اين مبلغ را قيد کرد که گروه تندرو اسلامي«حماس » در انتخابات پارلماني ماۀ قبل فلسطيني ها برنده شد. مقامات اسرائيلي در آن هنگام گفتند مي خواهند قبل ازپرداخت آن اطمينان حاصل نمايند که از آن پولها براي بم گذاري هاي انتحاري استفاده نخواهد شد .

زييف بوهيم ، وزير کابينه اسرائيل ، امروز يکشنبه گفت اين عوايد پولي به فلسطينيها انتقال داده ميشود زيرا به گفته اش حماس هنوز عضو حکومت نيست .

اما او ميگويد انتقالات بعدي ماليات جمع آوري شده فلسطيني ها در ساحات تحت اداره اسرائيل ، درصورتيکه يک حکومت فلسطيني برهبري حماس تشکيل يابد ، متوقف خواهد شد .

رهران حماس ميگويند بعد از اجلاس پارلمان جديد به تاريخ ۱۶ فبروري حکومت جديد راتشکيل خواهند داد.

و در يک اتفاق جداگانه هيليکوپتر هاي اسرائيلي امروز چندين راکت را بر يک عمارت شهري شهر غزه شليک کردند که گفته ميشود با لواي شهداي الاقصا ارتباط داشت .

منسوبين صحي و شاهدان عيني ميگويند سه عضو آن گروه کشته و حد اقل پنج تن ديگر مجروح شده اند .

حمله قواي اسرائيل بعد از آن رخ داد که يک راکت ازسوي تندروان فلسطيني در غزه بروزجمعه يک منزل در جنوب اسرائيل را تخريب کرد و يک کودک و دو تن از بزرگسالان را زخمي ساخت .

XS
SM
MD
LG