لینک های دسترسی

عودت وزير خارجه ايالات  متحده به شرق ميانه


کونداليزا رايس وزير خارجه ايالات متحده جهت بحث در مورد برخوردهاي فعلي بين اسرائيل و جنگجويان حزب الله در لبنان به شرق ميانه ميانه بر گشت.

خانم رايس در دومين سفرش در هفتۀ جاري به منطقه، با ايهود المرت صدراعظم اسرائيل شام شنبه ملاقات نمود. در چند روز آينده او با مقامات ارشد اسرائيل و لبنان ملاقات خواهد نمود.

حسن نصرالله رهبر حزب الله در يک بيانيۀ تلويزيوني که مصادف با ورود خانم رايس به بيت المقدس بود او را متهم نموده گفت او به سببي به شرق ميانه باز کشته است که شرائطي را بالاي لبنان بقبولاند که به اسرائيل خدمتي کرده باشد. حسن نصر الله سوريه و ايران را به سببي که در آوان مشکل در پهلوي لبنان ايستادگي نمودند، ستود.

رئيس جمهور بش در سخنراني راديوئي روز شنبه اش گفت رايس ازاين مسافرت خود جهت نيل به تصويب يک فيصه نامه ملل متحد براي شوراي امنيت کار خواهد کرد تا حين اجلاس آن بروزدوشنبه ، بر موضوع تشکيل يک قواي چند مليتي در جنوب لبنان برآن بحث کند .

در عين حال کوف عنان سر منشي سازمان ملل خواستار ملاقات ممالک عضو گرديد که خواستار فرستادن عسکر به سرحد اسرائيل شده اند. او ميگويد اين قوا بطور عموم به حکومت لبنان کمک خواهدنمود تا بتمام نقط کشور سلطه اش را استحکام بخشد.

XS
SM
MD
LG