لینک های دسترسی

Breaking News

قريب ۲۵۰ نفر در اين جنگهاي نزديک سرحد با افغانستان کشته شده اند


طيارات جنگي بر مواضع تندروان در مناطق شمالغربي پاکستان حمله کرده وافراد ملکي در حال فرار از محل هستند.

در حاليکه طيارات جنگي پاکستان مناطق ناآرام قبايلي را در چهارمين روز مکرر جنگ با تندروان مورد حمله قرار داد ، خانواده هاي پاکستاني از منازلشان دروزير ستان شمالي فرار ميکنند.

گزارش داده شده که قريب ۲۵۰ نفر در اين جنگهاي نزديک سرحد با افغانستان کشته شده اند.

بعد ازحملات هوايي حکومت که هدف آن مخفيگاهاي تندروان در نزديک شهر مير علي بود،امروز سه شنبه رقم تلفات نيز افزايش يافت.

شاهدان ميگويند بيش از ۵۰ تند رو و افراد ملکي کشته شده اند قواي نظامي پاکستان قبلاً گفته بود که در جنگهادر منطقۀ وزيرستان شمالي حد اقل ۱۵۰ شورشي و۴۵ عسکر کشته شده است.

اين جنگها بعد از آن آغاز شد که تندروان طرفدار طالبان روز شنبه بالاي يک کاروان نظامي در نزديک شهر ميرعلي حملۀ غافلگيرانه کردند.

بعد از اين حمله، عساکرحکومتي وطيارات توپدارحملۀ متقابل نمودند. همچنان امروز سه شنبه يک بم در يک مغازۀ فروش موسيقي در شهر پشاور در ايالت سرحد شمالغرب انفجار کردکه در اثر آان حد اقل هشت نفر زخمي شده اند.

از زمانيکه قواي تحت رهبري ايالات متحده بر حکمروايي طالبان در سال ۲۰۰۱ در افغانستان خاتمه داد ، تندروان طالبان والقاعده در اين منطقۀ سرحدي پناه برده اند.

حملات بالاي عساکرو قواي امنيتي پاکستان از ماه جولاي يعني بعد از از هم پاشيدن يک موافقۀ صلح با تندروان طرفدار طالبان که هدف آن راندن جنگجويان القاعده از مناطق سرحدي بود، بشدت روبه افزايش بوده است .

XS
SM
MD
LG