لینک های دسترسی

ايالات متحده قتل بينظير بهوتو را محکوم کرد.


جورج بش، رئيس جمهور ايالات متحده حملۀ امروزي را که بقتل بينظير بهوتو، رهبر مخالفين حکومت پاکستان منجر شد، محکوم کرده است.

آقاي بش اين قتل را يک عمل جبونانه خوانده ميگويد مسؤلين آن بايد بعدالت کشانيده شوند. او از پرويز مشرف، رئيس جمهور پاکستان تقاضا کرد تا بعنوان احترام به خانم بهوتو به اصلاحات ديموکراتيک در کشورش ادامه بدهد.

ايالات متحده پاکستان را يک متحد کليدي در جنگ عليۀ دهشت افگني ميپندارد و از سال ۲۰۰۱ باينطرف ۱۱ مليارد دالر، عمدتاً کمک نظامي به آن کشور اعطا کرده است.

بان کي مون، منشي عمومي ملل متحد بخاطر قتل خانم بهوتو اظهار خشم نموده گفت اين واقعه که حمله بر ثبات ميباشد، او را تکان داده است. قرار است شوراي امنيت ملل متحد امروز تشکيل جلسه داده و قتل خانم بهوتو را مورد بحث قرار دهد.

من موهن سنگه، صدراعظم هند ميگويد مرگ خانم بهوتو ياددهاني است از خطر مشترک دهشت افگني که منطقه با آن مواجه ميباشد و بايد اين تهديد خطرناک را از بين ببرد.

حامد کرزي، رئيس جمهور افغانستان قتل خانم بهوتو را يک عمل جبونانه خوانده علاوه کرد که او خود را براي مردم و کشورش قرباني نمود.

در برتانيه گوردن برون، صدراعظم گفت خانم بهوتو در کوشش جهت بدست آوردن ديموکراسي در پاکستان همه چيز را بخطر انداخت. او علاوه کرد که خانم بهوتو زني بود که شجاعت فوق العاده زياد داشت.

رومانو پرودي، صدراعظم ايتاليه گفت خانم بهوتو با يک سلاح واحد که گفت و شنود و مباحثات سياسي است، تا آخرين رمق جنگيد.

وزارت خارجۀ روسيه اين حمله را شديداً محکوم کرده و از مقامات خواستار شد تا ثبات را در کشور، مخصوصاً در جريان انتخابات، تضمين نمايد.

XS
SM
MD
LG